Firma LG Electronics została uhonorowana przez amerykańską Agencję Ochrony Środowiska (EPA) tytułem Partnera Roku ENERGY STAR 2022 w uznaniu „konsekwentnej doskonałości” w prowadzonej działalności. To prestiżowe wyróżnienie, które w okresie od 2012 roku firma LG otrzymała aż dziewięciokrotnie, jest wyrazem uznania dla zaangażowania LG w ochronę środowiska dzięki roli lidera w dziedzinie produktów z certyfikatem ENERGY STAR i ich propagowania.
Oprócz tytułu Partnera Roku w ubiegłym miesiącu firma LG została również wyróżniona nagrodą ENERGY STAR Emerging Technology Award przyznaną przez EPA za 43 modele chłodziarko-zamrażarek oferowane przez LG – najwięcej spośród wszystkich marek na rynku. Nagrodzone modele są wyposażone w zaawansowane sprężarki adaptacyjne i wykorzystują czynnik chłodniczy R-600a o bardzo niskim potencjale tworzenia efektu cieplarnianego (wskaźniku GWP).
Chłodziarko-zamrażarki, które otrzymały to ekologiczne wyróżnienie, przewyższają obowiązującą minimalną amerykańską normę federalną o co najmniej 25 procent, gdy sprężarka pracuje w trybie adaptacyjnym w porównaniu z pracą w trybie ze stałą mocą. W nagrodzonych produktach wykorzystywany jest czynnik chłodniczy o niskim współczynniku GWP (poniżej 15) i specjalna pianka. Inwerterowa sprężarka liniowa (Inverter Linear Compressor) w chłodziarkach LG pomaga zachować świeżość żywności przez dłuższy czas oraz jest cichsza niż konwencjonalne modele marki LG.
Co roku w ramach programu ENERGY STAR wyróżniane są przedsiębiorstwa i organizacje, które wnoszą znaczący wkład w ochronę środowiska poprzez wyróżniające się osiągnięcia w dziedzinie zarządzania energią. Podmioty uhonorowane tytułem ENERGY STAR są liderami w swoich branżach w zakresie produkcji, sprzedaży i użytkowania energooszczędnych produktów, domów, budynków, usług i strategii. Działania te mają kluczowe znaczenie w walce z kryzysem klimatycznym i ochronie zdrowia publicznego.
W ramach przyjętej inicjatywy Zero Negative Environmental Impact LG planuje otwieranie kolejnych zakładów produkcyjnych, które będą wywierać pozytywny wpływ na środowisko. Aby umożliwić osiąganie ambitnych celów w dziedzinie neutralności węglowej i gospodarki o obiegu zamkniętym, w LG przyjęto plan ograniczania ilości tworzyw sztucznych otrzymywanych z surowców petrochemicznych. W ramach inicjatywy planuje się do 2030 roku wprowadzić do procesu produkcyjnego nawet 600 tysięcy ton tworzyw sztucznych z recyklingu oraz niemal podwojenie ilości odzyskiwanych odpadów elektronicznych (do 8 milionów ton).
Jak podkreśla administrator EPA Michael S. Regan, działalność LG pokazuje, w jaki sposób należy dążyć do budowania bardziej zrównoważonej przyszłości:
Firma po raz kolejny udowadnia, że podejmowanie działań wspierających gospodarkę opartą na czystej energii może być korzystne nie tylko z perspektywy środowiska naturalnego, ale także prowadzonej działalności i klientów. Wiemy, że rozwiązanie kryzysu klimatycznego będzie wymagać od nas wszystkich wspólnego wysiłku.