Firma LG wraz z najlepszymi uniwersytetami badawczymi zawiązała międzynarodowe konsorcjum, którego celem jest przyspieszenie rozwoju pomp ciepła nowej generacji i ustanowienie standardów branżowych.
LG Electronics (LG) jest gospodarzem pierwszego w historii spotkania Globalnego Konsorcjum Pomp Ciepła, które odbywa się w Seulu w dniach 23-26 września. To wspólne przedsięwzięcie LG i międzynarodowych uniwersytetów ma na celu opracowanie nowych, bardziej wydajnych technologii pomp ciepła, w tym rozwiązań zaprojektowanych do pracy w trudnych warunkach klimatycznych. Wydarzenie gromadzi pracowników LG oraz naukowców akademickich, którzy wspólnie dyskutują na temat najnowszych technologii pomp ciepła oraz prezentują projekty przemysłowo-akademickie prowadzone przez reprezentantów różnych regionalnych oddziałów biorących udział w konsorcjum.
Globalne Konsorcjum Pomp Ciepła obejmuje prowadzone przez LG instytuty badawczo-rozwojowe pomp ciepła założone na Alasce w USA (listopad 2023 r.) oraz w Oslo w Norwegii i Harbinie w Chinach (odpowiednio w czerwcu i sierpniu 2024 r.). Globalna struktura obejmuje również podmioty południowokoreańskie na czele z prestiżowymi uniwersytetami w Seulu i Pusanie w obszarze dalszego rozwoju innowacji w zakresie ogrzewania, wentylacji i klimatyzacji (HVAC).
Pierwszego dnia wydarzenia firma LG przedstawiła kluczowe technologie pomp ciepła i produkty ze swojej wiodącej w branży linii wysokowydajnych rozwiązań HVAC. Następnie regionalni reprezentanci konsorcjum przedstawili aktualizację swoich konkretnych zadań badawczych i podzielili się bieżącymi postępami w ocenie wysokowydajnych technologii pomp ciepła dla trudnych warunków klimatycznych. W trakcie inauguracji uczestnicy mają również możliwość poszerzenia wiedzy branżowej poprzez udział w seminariach i dyskusjach na tematy obejmujące najnowsze trendy HVAC oraz przyszłe technologie dla rozwiązań pomp ciepła specyficznych dla regionu.
Współpraca z uniwersytetami znanymi z najlepszych programów badawczych w dziedzinie HVAC zwiększa potencjał badawczo-rozwojowy firmy LG i przyspiesza rozwój pomp ciepła nowej generacji. Firma przewiduje, że przełomowe prace prowadzone przez konsorcjum pomogą również wzmocnić jej konkurencyjność na globalnym rynku rozwiązań grzewczych i chłodzących.
Na całym świecie popyt na wysokowydajne pompy ciepła o niskiej emisji dwutlenku węgla gwałtownie rośnie, w dużej mierze ze względu na światowe trendy elektryfikacji i dekarbonizacji. Umacniając swoją pozycję lidera technologicznego i korporacji ukierunkowanej na zrównoważony rozwój, LG wykorzystuje swoją najnowocześniejszą technologię pomp ciepła do dostarczania dostosowanych do potrzeb konkretnych regionów rozwiązań grzewczych i chłodzących w Ameryce Północnej, Europie i Azji.
Podczas sierpniowego forum dla inwestorów firma LG podkreśliła „B2B acceleration” jako jedną z czterech kluczowych strategii innowacji portfolio biznesowego. Dział HVAC, główny element zróżnicowanego portfolio B2B firmy, stał się liderem na rynku dzięki zaawansowanym, wysoce wydajnym technologiom, takim jak sprężarki inwerterowe, wymienniki ciepła i silniki AI.
Na całym świecie LG rozwija swój potencjał w zakresie HVAC, tworząc regionalnie kompletne systemy obejmujące badania, rozwój, sprzedaż, produkcję i konserwację. Ponadto firma prowadzi obecnie pięć laboratoriów badawczych Air Solution Research Labs (z obiektami zlokalizowanymi w Korei, Ameryce Północnej, Europie i Indiach) oraz posiada sieć akademii HVAC obejmujących 43 kraje i szkolących ponad 30 000 inżynierów rocznie.
– Jesteśmy zaangażowani w przyspieszenie rozwoju naszej działalności w branży HVAC, a innowacje w zakresie pomp ciepła są podstawą naszej wizji. Wierzymy, że dzięki Globalnemu Konsorcjum Pomp Ciepła staniemy się liderem w branży HVAC, oferując rozwiązania dekarbonizacyjne odpowiadające na globalne potrzeby i trend elektryfikacji – James Lee, szef działu Air Solution Business Unit w LG Electronics Home Appliance & Air Solution Company.