Firma LG Electronics podpisała porozumienie z SoundHound AI, Inc, jedną z głównych światowych firm w branży rozpoznawania mowy i dźwięku w oparciu o sztuczną inteligencję. Celem jest wspólne opracowanie zaawansowanej technologii sterowania głosowego na bazie AI dla kolejnej generacji samochodowych systemów informacyjno-rozrywkowych – IVI (z ang. in-vehicle infotainment).
Współpraca zakłada integrację innowacyjnych systemów IVI opracowanych w LG z zaawansowaną platformą sterowania głosowego z wykorzystaniem AI stworzoną przez SoundHound. Na tej bazie powstanie rozwiązanie do sterowania głosowego na zasadzie naturalnej konwersacji, które zapewni kierowcy i pasażerom niezrównaną wygodę użytkowania pojazdów.
Jako firma wyspecjalizowana w elektronice użytkowej i IT LG chce inspirować branżę motoryzacyjną nowatorskimi rozwiązaniami. Jednocześnie LG chętnie nawiązuje współpracę z innowacyjnymi partnerami, aby wspólnie kształtować przyszłość mobilności.
Zaawansowana platforma sterowania głosowego z wykorzystaniem AI opracowana w SoundHound opiera się na technologiach Speech-to-Meaning® i Deep Meaning Understanding . Umożliwiły one ewolucję obsługi głosowej z tradycyjnego protokołu – polecenie i sterowanie – w kierunku bardziej intuicyjnej funkcji konwersacji dla kierowców i pasażerów.
Dzięki nowemu porozumieniu użytkownicy będą mogli korzystać z rozwiązań SoundHound, opracowanych z partnerami komercyjnymi. Kierowcy i pasażerowie będą więc mogli na przykład płacić za paliwo czy parking, a nawet zamawiać jedzenie bezpośrednio z pojazdu, używając mikrofonu i wyświetlacza systemu IVI. Wykorzystanie technologii sterowania głosem w procesie sprzedaży umożliwi producentom tworzenie nowych źródeł przychodów w obrębie sieci połączonych pojazdów.
Funkcja rozpoznawania mowy i sterowania głosowego jest dziś coraz powszechniejsza w branży samochodowej, choć do niedawna była dostępna wyłącznie jako wyposażenie dodatkowe luksusowych modeli aut. Wraz ze wzrostem bezpieczeństwa i optymalizacji obsługi, technologia sterowania głosowego z wykorzystaniem AI umożliwi producentom samochodów dostarczanie szerszej oferty usług. Dzięki nim kierowcy będą wykonywać różne czynności bez konieczności użycia rąk i odrywania wzroku od drogi. Upowszechnienie tych rozwiązań uprzyjemni podróż również pasażerom pojazdów.
Szacuje się, że w ciągu najbliższego dziesięciolecia nastąpi znaczący rozwój branży asystentów wirtualnych. Dlatego kolejni producenci samochodów dostrzegają potrzebę wprowadzania funkcji sterowania głosowego w swoich pojazdach. Firma LG nawiązała współpracę z SoundHound, by sprostać przewidywanemu wzrostowi popytu i rozwojowi technologii. Partnerzy chcą wprowadzać innowacyjne funkcje głosowe w oferowanych przez LG systemach IVI nowej generacji, dążąc do optymalizacji wrażeń z użytkowania pojazdów.
– Cieszymy się, że nawiązaliśmy współpracę z SoundHound i możemy pracować nad zupełnie nowym poziomem wrażeń dla użytkowników pojazdów dzięki płynnej integracji platformy głosowej AI z najnowszą architekturą naszych systemów IVI. Dzięki tej współpracy będziemy jeszcze lepiej spełniać potrzeby klientów z branży motoryzacyjnej i tworzyć innowacyjne rozwiązania, które przyczynią się do kształtowania przyszłości mobilności — podkreślił Eun Seok-hyun, prezes LG Vehicle component Solutions (VS) Company.
– Nasza umowa z LG umożliwi producentom samochodów dostarczanie klientom wysokiej klasy systemów inforozrywki z zaawansowaną obsługą głosową, jakiej użytkownicy oczekują dziś w każdej dziedzinie życia. Wkraczamy w erę, w której użytkownicy chcą porozumiewać się z urządzeniami dokładnie tak samo, jak rozmawiają między sobą oraz chcą, by te interakcje były produktywne i wręcz przewidujące potrzeby. Takich wrażeń użytkownik może doświadczyć dzięki zastosowaniu najbardziej zaawansowanej technologii sterowania głosowego z wykorzystaniem AI — oświadczył Keyvan Mohajer, prezes i dyrektor generalny SoundHound.
Spółka SoundHound z siedzibą w Santa Clara w Kalifornii jest wiodącym dostawcą innowacyjnych, opartych na sztucznej inteligencji rozwiązań do rozpoznawania głosu i przetwarzania języka naturalnego na potrzeby różnych branż, m.in. przemysłu audio, telekomunikacji, usług finansowych i sektora motoryzacyjnego.