Firma LG Electronics po raz trzynasty z rzędu zapewniła sobie miejsce w indeksie Dow Jones Sustainability World Index (DJSI World). DJSI World klasyfikuje 10 procent największych spośród 2500 globalnych firm na podstawie ich praktyk ekonomicznych, środowiskowych, społecznych oraz ładu korporacyjnego (ESG), stanowiąc kluczowy punkt odniesienia dla inwestorów oceniających zrównoważony rozwój przedsiębiorstw.
Firma LG uzyskała najwyższy ogólny wynik w kategorii sprzętu i produktów rekreacyjnych oraz elektroniki użytkowej. Co więcej, pozostaje jedyną południowokoreańską firmą, uwzględnianą w tej kategorii przez 13 lat z rzędu.
Ponadto firma LG została uwzględniona w DJSI Asia Pacific (obejmującym 20 procent spośród 600 największych firm w regionie Azji i Pacyfiku) oraz DJSI Korea (obejmującym 30 procent spośród 200 największych firm w Korei) odpowiednio przez 15 i 16 lat z rzędu.
LG otrzymało wysokie oceny w różnych obszarach ESG, takich jak polityka i zarządzanie środowiskowe, zarządzanie prawami człowieka, zarządzanie zasobami ludzkimi, relacje z klientami, zarządzanie łańcuchem dostaw oraz zarządzanie odpowiedzialnością za produkt.
W ramach wizji zarządzania ESG „Lepsze życie dla wszystkich” firma LG realizuje różnorodne działania zgodne z jej strategią 3C dla planety (neutralność węglowa, obieg zamknięty, czysta technologia) oraz 3D dla ludzi (godne miejsce pracy, różnorodność i integracja, projektowanie dla wszystkich).
Aby zrealizować cele 3C dla planety, firma LG wyznaczyła ambitne założenia, takie jak osiągnięcie neutralności węglowej w procesach produkcyjnych do 2030 roku oraz przejście na 100 procent energii odnawialnej do 2050 roku.
Firma LG planuje zmniejszyć bezpośrednie emisje gazów cieplarnianych (Zakres 1) oraz pośrednie emisje gazów cieplarnianych (Zakres 2) na etapie produkcji o 54,6% w porównaniu z poziomami z 2017 roku. Cel ten zostanie osiągnięty poprzez usprawnienie procesów, wprowadzenie energooszczędnych technologii oraz wykorzystanie energii odnawialnej. Warto podkreślić, że LG była pierwszą firmą w branży AGD, która w 2015 roku uzyskała kredyty węglowe ONZ.
Firma LG koncentruje się na zmniejszeniu jednostkowej emisji gazów cieplarnianych w siedmiu głównych grupach produktów (telewizory, lodówki, pralki, suszarki, klimatyzatory domowe i systemowe oraz monitory) o 20% w stosunku do poziomów z 2020 roku na etapie użytkowania produktów (Zakres 3). Zobowiązanie to obejmuje działania na rzecz poprawy efektywności energetycznej poszczególnych urządzeń, co w efekcie prowadzi do redukcji ogólnej emisji dwutlenku węgla.
Jako członek UN Global Compact oraz Responsible Business Alliance firma LG przestrzega międzynarodowych standardów praw człowieka i pracy, jednocześnie usprawniając procesy zarządzania w tym obszarze, aby dostosować się do zaostrzających się globalnych przepisów dotyczących ESG.
W tegorocznym rankingu ESG, opublikowanym przez Korea Corporate Governance Service, firma LG po raz czwarty z rzędu otrzymała ogólną ocenę A. Podobną ocenę przyznała jej globalna agencja Morgan Stanley Capital International, która przez pięć kolejnych lat wyróżniała LG za wyniki w zarządzaniu ESG. Tym samym firma zdobyła uznanie zarówno od krajowych, jak i międzynarodowych instytucji za swoje osiągnięcia w obszarze ESG.