LG Electronics (LG) ogłasza ponowny wybór dr. Lee Ki‑donga, młodszego wiceprezesa w Laboratorium Badań i Standardów w LG USA, na przewodniczącego grupy roboczej ds. zastosowań Next G Alliance. Dr Lee został po raz pierwszy wybrany na to stanowisko w 2021 roku i będzie kontynuował przewodnictwo grupie roboczej do maja 2025 roku. Sojusz Next G Alliance został założony w 2020 roku przez Alliance for Telecommunications Industry Solutions (ATIS) z zamiarem rozwoju technologii 6G.
Składa się z sześciu grup roboczych, w tym ds. aplikacji, technologii i krajowego planu wdrożenia 6G. Ponieważ komercjalizacja 6G ma rozpocząć się w 2029 roku, do sojuszu dołączyło ponad 100 firm z różnych dziedzin, w tym główni operatorzy komórkowi w Ameryce Północnej. Ich celem jest aktywne przyspieszanie „cyklu życia NGA do 6G”, co obejmuje badania, rozwój i produkcję, przywództwo w zakresie standardów, gotowość rynkową oraz wdrożenie.
Reelekcja dr. Lee ma duże znaczenie dla LG, ponieważ jest wyrazem uznania dla globalnego przywództwa firmy w dążeniu do rozwoju technologii 6G. Ma ona odegrać kluczową rolę w ewolucji wielu sektorów, w tym mobilności, metawersum, inteligentnych miast i produkcji. Jako jedyna firma z siedzibą w Azji, która zajmuje wiodącą pozycję w Next G Alliance, LG będzie nadal nadzorować północnoamerykańskie inicjatywy określone w planie działania sojuszu, takie jak ustanowienie wymagań technicznych dla 6G oraz odkrywanie nowych zastosowań i przypadków wykorzystania sieci.
LG nieustannie pokazuje swoje zaangażowanie i kompetencje w zakresie technologii 6G, współpracując z różnymi firmami i organizacjami w celu rozwoju tej technologii. W ubiegłym roku w Instytucie Fraunhofera Heinricha Hertza (HHI) w Berlinie firma z powodzeniem przetestowała transmisję i odbiór danych 6G THz na zewnątrz na odległość 320 metrów. Ponadto LG wykorzystuje swoje doświadczenie i wiedzę w zakresie komunikacji mobilnej, współpracując z instytutami akademickimi w celu opracowania podstawowych technologii 6G. W 2019 roku, dzięki współpracy z Koreańskim Zaawansowanym Instytutem Nauki i Technologii (KAIST), firma uruchomiła Centrum Badawcze LG-KAIST 6G.
– Technologia 6G będzie przełomem, który przyspieszy innowacje w nowo powstających obszarach biznesowych, takich jak sztuczna inteligencja, metawersum, robotyka i miejska mobilność powietrzna. Dzięki wysoce zaawansowanym programom badawczo-rozwojowym i silnemu zaangażowaniu we współpracę branżową LG odgrywa ważną rolę w kształtowaniu przyszłości komunikacji sieciowej — powiedział dr Kim Byoung-hoon, dyrektor techniczny i wiceprezes LG Electronics.