LG Electronics rozwija swoje możliwości w zakresie cyberbezpieczeństwa urządzeń podłączonych do sieci, reagując na postępy w dziedzinie sztucznej inteligencji oraz powszechne wdrażanie Internetu rzeczy (IoT).
Laboratorium testowe oprogramowania firmy LG uzyskało akredytację do przeprowadzania testów cyberbezpieczeństwa urządzeń IoT przyznaną przez Korea Laboratory Accreditation Scheme (KOLAS), jednostkę podległą Koreańskiej Agencji Technologii i Standardów (KATS).
Akredytacja jest uznawana na całym świecie w ramach porozumienia ILAC-MRA (International Laboratory Accreditation Cooperation Mutual Recognition Arrangement). Dzięki temu raporty z testów wydane przez Laboratorium Testowe oprogramowania firmy LG, które sprawdza zgodność z normami cyberbezpieczeństwa Europejskiego Instytutu Norm Telekomunikacyjnych (ETSI) dla urządzeń IoT (EN 303 64511 i TS 103 70122), będą miały taką samą wagę jak te wystawiane przez inne akredytowane laboratoria w ponad 100 krajach, w tym w USA i Japonii.
Akredytacja KOLAS w zakresie testowania cyberbezpieczeństwa IoT potwierdza wiarygodność procesów testowych LG. Dzięki możliwości wewnętrznego testowania swoich produktów firma LG znacząco obniży koszty i skróci czas potrzebny na uzyskanie akredytowanych raportów dla nowych i przyszłych innowacji.
Wraz z coraz szerszym zastosowaniem produktów IoT i AI oraz wprowadzaniem powiązanych przepisów bezpieczeństwa, LG będzie skutecznie zarządzać i szybko reagować na wymagania dotyczące testowania cyberbezpieczeństwa na różnych rynkach globalnych.
Laboratorium testowania oprogramowania LG to pierwsze laboratorium w Korei Południowej prowadzone przez producenta, które uzyskało uznawaną na całym świecie akredytację KOLAS w zakresie testowania oprogramowania. Poszerzyło również swoją specjalizację o bezpieczeństwo oprogramowania urządzeń gospodarstwa domowego oraz systemów samochodowych. LG planuje wykorzystać zarówno akredytację w zakresie testowania jakości, jak i możliwości testowania cyberbezpieczeństwa, aby dostarczać klientom niezawodne, wysokiej jakości produkty oraz rozwiązania w zakresie bezpieczeństwa.
LG aktywnie dąży do odpowiedzialnej inteligencji – jednego z kluczowych filarów Affectionate Intelligence – i konsekwentnie wzmacnia środki bezpieczeństwa w swoich produktach wykorzystujących sztuczną inteligencję. Firma wdrożyła zaawansowane procesy oraz rozwiązania w zakresie cyberbezpieczeństwa, aby zapewnić solidną ochronę cyfrową urządzeń podłączonych do sieci oraz danych klientów, zarówno przechowywanych, jak i udostępnianych.
LG stosuje kompleksowy zestaw protokołów cyberbezpieczeństwa na każdym etapie cyklu życia produktu – od wstępnego planowania i rozwoju aż po jego użytkowanie po wprowadzeniu na rynek. Takie podejście minimalizuje ryzyko naruszenia danych, umożliwiając bezpieczne zarządzanie zarówno wrażliwymi danymi osobowymi, jak i danymi generowanymi przez użytkowników podczas korzystania z produktu.
LG rozszerza wdrożenie „LG Shield” – zaawansowanego systemu bezpieczeństwa opartego na sztucznej inteligencji – w coraz szerszej gamie produktów wykorzystujących AI. LG Shield proaktywnie chroni produkty, platformy oprogramowania oraz dane użytkowników, wykorzystując zaawansowane procesy, metody i technologie.
LG Shield zapobiega wyciekom danych, szyfrując poufne informacje, takie jak dane osobowe, oraz przechowując klucze szyfrujące w wydzielonych i bezpiecznych przestrzeniach cyfrowych. System chroni również systemy operacyjne produktów, wykorzystując bezpieczne środowisko serwerowe oraz wykrywanie zagrożeń w czasie rzeczywistym, aby zapobiec nieautoryzowanemu dostępowi i manipulacjom kodem operacyjnym lub danymi.
– Nadal będziemy wzmacniać nasze możliwości w zakresie cyberbezpieczeństwa, aby spełniać najnowsze globalne wymagania i przepisy oraz zwiększać konkurencyjność naszego oprogramowania – Park In-sung, szef Centrum Oprogramowania w LG Electronics