Szerokie i czytelne przestrzenie komunikacyjne, przestronne windy, w których przycisk parteru jest dodatkowo wyróżniony kolorystycznie i dotykowo, bezprogowe wejścia do budynku, toalety dla osób z niepełnosprawnościami, zapewnienie dużych przestrzeni pomiędzy biurkami, równomiernie oświetlenie, dostępne pomieszczenia socjalne i stołówka, w których zadbano o przestronność i niższe blaty, specjalne miejsca parkingowe, recepcja budynku z blatem na dwóch różnych wysokościach – to
niektóre cechy budynku, który jest dostosowany do potrzeb i wymagań osób z niepełnosprawnościami.
Takie właśnie jest Miasteczko Orange, które od Fundacji Integracja otrzymało właśnie certyfikat „Obiekt bez barier”. Certyfikat został nadany po dokonaniu audytu przestrzeni z punktu widzenia pracowników oraz gości.
Eksperci z Fundacji Integracja odwiedzili wszystkie ogólnodostępne przestrzenie budynku, by sprawdzić, czy osoba poruszająca się na wózku inwalidzkim nie będzie miała problemu z korzystaniem z infrastruktury obiektu. Zasymulowana została wizyta w Miasteczku od wejścia głównymi drzwiami, przez korzystanie z sal konferencyjnych, wind, toalet, stołówki po zakończenie wizyty wyjazdem z parkingu.
W Miasteczku Orange mieści się też punkt obsługi klienta, który dostosowany jest do potrzeb klientów z niepełnosprawnościami.