czwartek, 21 listopada, 2024

Nasze serwisy:

Więcej

    Microsoft: Chmura dla bezpieczeństwa dzieci

    Zobacz również

    Aplikacja Ochrony Rodzicielskiej SafeKiddo, która tworzy podstawę usługi Chroń Dzieci w Sieci oferowanej przez Orange, powstała w oparciu o chmurę Microsoft Azure. Decyzja o wykorzystaniu możliwości modelu cloud wynika z elastycznego dostępu do mocy obliczeniowej oraz bezpiecznego środowiska spełniającego najwyższe standardy ochrony i niezawodności. Usługa chmury zapewnia również narzędzia do bardzo szybkiego rozwoju oprogramowania.

    - Reklama -

    Przed uruchomieniem usługi Chroń Dzieci w Sieci, rozwiązanie zostało poddane rygorystycznym testom bezpieczeństwa przez specjalistów Orange.

    SafeKiddo stanowi aplikację, która w kompleksowy sposób chroni dziecko korzystające z sieci. Rozwiązanie zostało zaprojektowane w taki sposób, by nie tylko zapewniać bezpieczeństwo, ale również wspierać rodziców w wychowaniu dzieci i wyrabianie zdrowych nawyków poprzez edukację.

    Opieka jest ważniejsza niż kontrola. Chodzi o to, by dziecko umiało dostrzec niebezpieczeństwa w wirtualnym świecie, żeby selekcjonowało treści i wreszcie, żeby po prostu zachowywało umiar w korzystaniu z nowych mediów i urządzeń cyfrowych – podkreśla Marcin Marzec, pomysłodawca i twórca rozwiązania SafeKiddo.

    Aplikacja zapewnia bezpieczne korzystanie z Internetu, dzięki ochronie dzieci przed niewłaściwą treścią oraz pozwala na zarządzanie czasem spędzanym przez najmłodszych w Internecie i aplikacjach zgromadzonych na telefonie lub tablecie. SafeKiddo oferuje dodatkowo kontrolę dostępu do aplikacji oraz wykorzystuje tryb bezpiecznego wyszukiwania (Safe Search) w Google, Bing i Yahoo. Co więcej, rozwiązanie chroni użytkowników niezależnie od sposobu dostarczania Internetu – w sieci komórkowej (3G/LTE) oraz w prywatnych i publicznych sieciach WiFi. Aplikacja SafeKiddo dedykowana Rodzicowi pozwala dodatkowo na zdalne zarządzanie ustawieniami profili swoich dzieci.

    Tarcza tworzona przez chmurę
    Usługę Chroń Dzieci w Sieci przygotowaną w oparciu o rozwiązanie SafeKiddo wyróżnia nie tylko przyjazny charakter dla użytkownika, ale również potencjał jaki daje wykorzystanie modelu cloud.

    – Na uwagę zwraca architektura aplikacji, która korzysta z możliwości chmury Microsoft Azure. Z jednej strony oferuje ona narzędzia i usługi do niezwykle szybkiego oraz sprawnego rozwoju i uruchomienia oprogramowania, z drugiej strony pozwala dostosować się do rosnącego zainteresowania użytkowników – mówi Dariusz Boduch, Dyrektor Marketingu Ofert Multimedialnych w Orange Polska. – W przypadku usługi Chroń Dzieci w Sieci chmura umożliwia bardzo szybkie uruchomienie usługi oraz eliminuje ryzyko awarii i przestojów aplikacji w sytuacji rosnącego zapotrzebowania na moc obliczeniową. Jest to szczególnie ważne w sytuacji, gdy mówimy o aplikacji, która pozwala chronić użytkowników przed zagrożeniami w sieci. Musi być ona niezawodna i bezpieczna.

    Aplikacja na poligonie testowym
    Aplikacja SafeKiddo pozwalająca na bezpieczne korzystanie z urządzeń mobilnych przez najmłodszych użytkowników musi spełniać najwyższe standardy ochrony i niezawodności. Wykorzystana w SafeKiddo technologia Microsoft Azure daje gwarancję ochrony prywatności i danych użytkowników oraz tworzy tarczę przed różnorodnymi cyberzagrożeniami pojawiającymi się w sieci. Potwierdziły to rygorystyczne testy bezpieczeństwa przeprowadzone przez Orange – mówi Dariusz Piotrowski, Członek Zarządu polskiego oddziału Microsoft.

    Weryfikacji poddano działanie warstwy backend’u, które funkcjonuje w oparciu o infrastrukturę chmury Microsoft Azure. W kolejnym etapie specjaliści Orange mieli wgląd w kod źródłowy aplikacji. Przegląd bezpieczeństwa polegał na manualnej weryfikacji kodu oraz analizie z wykorzystaniem dedykowanego oprogramowania testowego. Finalnie dokonano testów całego rozwiązania, w tym infrastruktury Azure, tym razem ze znajomością działania systemu „od środka”.

    Technologia chmury publicznej Microsoft Azure, z jednej strony zapewnia bezpieczeństwo danych, dzięki szyfrowaniu komunikacji oraz minimalizowaniu zagrożeń i zarządzaniu nimi, w tym regularnym testom penetracyjnym, z drugiej zaś oferuje pełną ochronę użytkowników w przypadku różnorodnych ataków np. typu DDoS. Kolejnym argumentem przemawiającym za wykorzystaniem chmury publicznej Azure jest ochrona prywatności, która spełnia restrykcyjne standardy prawne przetwarzania danych osobowych. Z punktu widzenia użytkowników bardzo istotna jest również dostępność usługi, która w przypadku Microsoft Azure jest gwarantowana na poziomie 99,9% -99,99%.

    Elastyczność i szybkość
    W realizacji projektu SafeKiddo bardzo istotny był również elastyczny model wykorzystania zasobów chmury Azure. W miarę potrzeb mamy możliwość tworzenia dedykowanego lub współdzielonego środowiska deweloperskiego lub testowego. Elastyczne wykorzystanie zasobów jest szczególnie ważne przy komercyjnym starcie usługi. Natychmiast możemy zacząć z „odpowiednio małą” infrastrukturą i mieć pewność, że będziemy w stanie szybko ją rozbudować w miarę zwiększającego się obciążenia zasobów.

    Dzięki chmurze Microsoft zyskujemy szybkość reakcji na potrzeby naszych klientów oraz niezawodność działania aplikacji. Azure oferuje bezpieczeństwo wraz z usługą w jednym pakiecie. Kryją się za tym konkretne narzędzia zapewniające najwyższy poziom ochrony, m.in. takie jak infrastruktura firewall’i, loadbalancer’ów, czy separacja zasobów, które zostały zaprojektowane i są utrzymywane przez zaufanego partnera jakim jest dla nas Microsoft – dodaje Marcin Marzec z SafeKiddo.

    ŹródłoMicrosoft
    guest
    0 Comments
    najnowszy
    najstarszy oceniany
    Inline Feedbacks
    View all comments
    - Reklama -

    Najnowsze

    Dołącz ze SkyCash do programu Mastercard Bezcenne Chwile

    Bezcenne Chwile to wyjątkowy program, w którym płatności pracują na Ciebie! Płać kartą Mastercard zarejestrowaną w programie w aplikacji SkyCash...