piątek, 25 kwietnia, 2025

Nasze serwisy:

Więcej

    mObywatel – zaloguj się aplikacją do e-Urzędu Skarbowego i rozlicz PIT

    Zobacz również

    To już ostatnie chwile, żeby złożyć zeznanie podatkowe za 2024 rok. Użytkownicy mObywatela mogą za pośrednictwem aplikacji zalogować się do usługi Twój e-PIT dostępnej na stronach e-Urzędu Skarbowego i wysłać zeznanie podatkowe przez internet. To szybka i wygodna ścieżka logowania do serwisów państwowych.

    - Reklama -

    mObywatel – zaloguj się aplikacją do e-Urzędu Skarbowego i rozlicz PIT
    W tym roku, aby dopełnić formalności terminowo, należy złożyć zeznanie podatkowe najpóźniej 30 kwietnia. Podatnicy mogą rozliczyć PIT przez internet, bez wypraw do urzędu, stresu i kolejek. Wystarczy wejść na stronę internetową e-Urzędu Skarbowego podatki.gov.pl. To internetowy serwis Ministerstwa Finansów i Krajowej Administracji Skarbowej (KAS), w którym są usługi dla różnych grup podatników. Chociaż najpopularniejsze są formularze PIT-37 i PIT-38, to w e-Urzędzie Skarbowym dostępne są również inne rodzaje deklaracji, w tym między innymi PIT-28, PIT-36, PIT-36L oraz PIT-DZ i PIT-OP.

    Co ważne, usługa Twój e-PIT umożliwia nie tylko złożenie formularza przez internet. W okresie rozliczeń rocznych, czyli w 2025 r. od 15 lutego do 30 kwietnia, zalogowany podatnik znajdzie w niej automatycznie wypełnione zeznanie, które może w razie potrzeby skorygować lub od razu wysłać. W serwisie można modyfikować dane formularza według potrzeb, w tym między innymi wprowadzić dodatkowe kwoty odliczeń, dodać ulgi lub wpisać OPP do przekazania 1,5% podatku. Jeśli podatnik nie wprowadzi zmian, z dniem 30 kwietnia zeznanie zostanie automatycznie przyjęte w takiej formie, jak przygotował je system Krajowej Administracji Skarbowej (KAS).

    Aplikacja mObywatel – logowanie do urzędu w kilka sekund
    Zanim jednak możliwe będzie złożenie, modyfikacja lub skorygowanie zeznania na stronach e-Urzędu Skarbowego, trzeba zalogować się do usługi i uwierzytelnić się w systemach państwowych. Istnieje kilka metod, żeby to zrobić, a jedną z najwygodniejszych jest aplikacja mObywatel.

    Logowanie do e-Urzędu Skarbowego przy użyciu mObywatela przebiega w następujący sposób:

    • Po wejściu na stronę https://www.podatki.gov.pl/e-urzad-skarbowy/ należy wybrać sposób logowania przez Login.gov.pl.
    • Następnie pojawią się dostępne metody logowania, między innymi: profil zaufany, aplikacja mObywatel, bankowość elektroniczna lub e-dowód. Należy przygotować smartfon z aplikacją i wybrać aplikację mObywatel jako metodę logowania.
    • W następnym kroku użytkownik zobaczy kod QR na stronie logowania. Aby zeskanować kod, w aplikacji mObywatel w menu dolnym należy nacisnąć kod QR, następnie Zeskanuj kod QR i wyrazić zgodę na użycie aparatu fotograficznego telefonu. Następnie należy nakierować aparat telefonu na kod QR widoczny w oknie przeglądarki.
    • Po zeskanowaniu kodu QR użytkownik zobaczy w aplikacji pytanie o udostępnienie swoich danych w celu weryfikacji w serwisie internetowym. Jeśli wyrazi zgodę, proces zostanie zakończony.


    Gotowe – użytkownik zalogował się do e-Urzędu Skarbowego przy użyciu aplikacji mObywatel.


    Powyższa instrukcja zakłada wykorzystanie w procesie dwóch urządzeń, np. smartfona i komputera. Jeśli użytkownik wykonuje całą operację logowania na swoim smartfonie, proces przebiegnie jeszcze szybciej. Wybierając metodę logowania za pomocą mObywatela na stronie otwartej w oknie przeglądarki na smartfonie, użytkownik zostanie przekierowany wprost do swojej aplikacji, gdzie ukończy proces logowania.

    Podatki w Internecie, mObywatel w telefonie
    Składanie PIT-ów przez internet jest popularne wśród polskich podatników. Jak podał portal podatki.gov.pl, na ponad miesiąc przed ostatecznym terminem złożenia deklaracji za rok 2024, za pośrednictwem usługi Twój e-PIT wysłano aż 5 milionów zeznań podatkowych. A wprowadzona w tym roku aplikacja mobilna Ministerstwa Finansów pozwala dopełniać formalności podatkowych szybko i wygodnie bezpośrednio w swoim telefonie.

    Dzięki aplikacji podatnik może też sprawdzić wiele informacji historycznych, w tym swoje deklaracje z poprzednich lat, a także uregulować wybrane zobowiązania i pobrać zaświadczenia.

    0 komentarzy
    najnowszy
    najstarszy oceniany
    Inline Feedbacks
    View all comments
    - Reklama -

    Najnowsze

    Dzień Własności Intelektualnej – jak uchronić się przed cyberprzestępcami?

    Międzynarodowy Dzień Własności Intelektualnej, obchodzony 26 kwietnia, to nie tylko okazja do świętowania innowacyjności, kreatywności i osiągnięć twórców, ale...