Huawei, globalny dostawca rozwiązań teleinformatycznych (ICT), otrzymał nagrodę Frost & Sullivan Best Practice Award w kategorii najbardziej innowacyjnego produktu z obszaru infrastruktury chmury obliczeniowej (2013 Product Innovation in Cloud Infrastructure), w uznaniu wyjątkowego zaangażowania firmy w innowacje na polu produktów i technologii na rynku cloud computing. Według analityków Frost & Sullivan łączna kwota inwestycji w wyposażenie dla centrów danych
w roku 2012 osiągnęła poziom 105,2 miliarda dolarów z perspektywą utrzymania dwucyfrowego wzrostu w przyszłości. Z kolei w 2012 roku dochody w sektorze oprogramowania do wirtualizacji wzrosły o 33,6 procent, osiągając poziom 6,4 miliarda dolarów, przy prognozowanym wzroście do 11 miliardów dolarów w roku 2015. Rozwój technologii chmury obliczeniowej i wirtualizacji w znacznym stopniu wspomógł dobrą koniunkturę na rynku infrastruktury dla chmury. Wraz z wprowadzeniem przez administracje wielu państw regulacji sprzyjających rozwojowi ekologicznych systemów gospodarczych, producenci rozwiązań z zakresu infrastruktury dostarczali na rynek kolejne nowatorskie i przyjazne środowisku produkty. Równoległe rozpoczął się proces modernizacji starych centrów danych. Oba te trendy napędzają dalszy wzrost rynku infrastruktury chmury.
W 2012 roku premierę miała Huawei FusionCube – kompleksowa infrastruktura chmury. Na produkt składają się: wysoce wydajna platforma sprzętowa E9000 oraz platforma oprogramowania w chmurze FusionSphere, umożliwiające uproszczenie i optymalizację pracy wewnętrznych systemów informatycznych w firmach. Platforma E9000 łączy funkcje obliczeniowe, magazynowe i sieciowe w pionowej architekturze, oferując obsługę do 512 rdzeni procesorów i 12 TB pamięci w ramach jednego urządzenia, przy przepustowości płyty bazowej na poziomie 14.4 Tbps. Jednocześnie doskonale zaprojektowany system chłodzenia podzespołów pozwala w znacznym stopniu ograniczyć zużycie energii.
Huawei FusionSphere jest wyposażony w hipernadzorcę, pozwalając również na wirtualizację zasobów, zintegrowane zarządzanie, zautomatyzowane wdrażanie i wydajną konserwację. Komponent odpowiedzialny za zarządzanie – FusionManager – daje użytkownikom kontrolę nad zasobami, dostęp do usług i narzędzi w chmurze oraz umożliwia otwieranie nowych operacji i zarządzanie interfejsami API, dysponując ponadto zautomatyzowanym systemem wykrywania i naprawiania usterek. FusionManager to świetne narzędzie, które zapewni silne wsparcie zarówno tradycyjnych jak i nowych obszarów działalności biznesowej operatorów i dużych przedsiębiorstw. Konwergentny magazyn danych DSware wykorzystuje technologię dystrybucji przestrzeni magazynowej, łącząc wszystkie urządzenia dyskowe i zapewniając zcentralizowany dostęp do danych.
Infrastruktura FusionCube składa się ze zintegrowanych, nowatorskich komponentów wirtualizacyjnych, magazynowych i chmury obliczeniowej, co skraca proces wdrażania rozwiązania o 2 do 3 tygodni. Innowacyjna, skalowalna horyzontalnie infrastruktura magazynowa pozwala na bezproblemową rozbudowę, podnosząc bezpieczeństwo inwestycji w obszarze IT. W porównaniu z tradycyjnymi centrami danych, FusionCube zapewnia też pełniejszą integrację osprzętu i oprogramowania, co dodatkowo redukuje ryzyko związane z kolejnymi inwestycjami. Dzięki zastosowaniu zaawansowanego systemu chłodzenia, FusionCube może znacznie obniżyć poziom zużycia energii i koszty OPEX, prowadząc do powstania przyjaznego środowisku centrum danych.
Frost & Sullivan przyznaje nagrody Best Practices Awards firmom prowadzącym działalność na regionalnych i światowych rynkach w uznaniu ich wybitnych osiągnięć i doskonałych wyników w takich obszarach jak innowacyjność technologiczne, obsługa klienta i rozwój produktów strategicznych. Doskonałe osiągi i rewelacyjny design Huawei FusionCube pozwolą użytkownikom znaleźć nowe zastosowania i wypracować nowe procedury zarządzania. Eksperci Frost & Sullivan zdecydowali się przyznać Huawei nagrodę za najbardziej innowacyjny produkt z dziedziny infrastruktury dla chmury za rok 2013 (2013 Product Innovation Award in Cloud Infrastructure) w uznaniu zaawansowania technologicznego, projektu, wydajności pracy i konserwacji, a także atrakcyjności rynkowej produktu.