AV-Comparatives* opublikowało wyniki testu oprogramowania antywirusowego stosowanego do celów biznesowych w drugiej połowie roku 2018. Jest to najbardziej kompletny test porównawczy bezpieczeństwa IT Enterprise w branży zabezpieczeń punktów końcowych. Bitdefender jak zwykle czołówce! AV-Comparatives* opublikowało wyniki testu oprogramowania antywirusowego stosowanego do celów biznesowych w drugiej połowie roku 2018.
Jest to najbardziej kompletny test porównawczy bezpieczeństwa IT Enterprise w branży zabezpieczeń punktów końcowych. Bitdefender jak zwykle czołówce!
W obecnym, najbardziej aktualnym zestawieniu, 16 wydawców uczestniczyło w serii testów produktów biznesowych. Niezależne laboratorium przetestowało oprogramowanie do ochrony punktów końcowych, wykazując zaangażowanie producentów w ulepszanie swoich produktów i dbałość o przejrzystość dla klientów oraz spełnienie ich oczekiwań pod względem jakości.
Skuteczność rozwiązań w zakresie bezpieczeństwa informatycznego urządzeń w świecie rzeczywistym opiera się nie tylko na wynikach osiągniętych na doskonale przemyślanej i wielokrotnie nagradzanej platformie testowej AV-Comparatives, ale obejmuje również zestawienie dotyczące komfortu użytkowania wiodących rozwiązań w zakresie bezpieczeństwa punktu końcowego.
Ta wieloaspektowa ocena sprawia, że seria badań AV-Comparatives Business jest najbardziej kompleksowym raportem dotyczącym bezpieczeństwa endpointów w zastosowaniach biznesowych.
Aby zapewnić praktyczne i użyteczne informacje specjalistom ds. bezpieczeństwa, menedżerom IT i właścicielom firm, AV-Comparatives ocenia produkty bezpieczeństwa dla biznesu pod wieloma względami:
• Ochrona w czasie rzeczywistym
Test ten naśladuje zagrożenia, z jakimi spotyka się użytkownik końcowy w życiu codziennym. Pozwala w pełni sprawdzić wszystkie mechanizmy ochrony rozwiązania antywirusowego na każdym etapie scenariusza włamań. Zawiera on test częstotliwości występowania fałszywych alarmów (a więc domeny niesłusznie uznane za szkodliwe oraz błędnie zablokowane pliki).
• Zabezpieczenie przed złośliwym oprogramowaniem
Produkty antywirusowe są oceniane pod kątem ich zdolności do ochrony systemu przed infekcją szkodliwymi plikami przed, w trakcie, lub po wykonaniu danego pliku. Ten test obejmuje kontrolę fałszywych alarmów generowanych przez popularne oprogramowanie biznesowe. Na skuteczność ochrony punktów końcowych mają wpływ zarówno infekcje złośliwym oprogramowaniem, jak i fałszywe alarmy, ponieważ zarówno jedne, jak i drugie zakłócają operacje biznesowe.
• Wpływ na wydajność
Najważniejszymi czynnikami decydującymi o wyborze rozwiązania bezpieczeństwa jest częstotliwość występowania fałszywych alarmów (czyli błędnego określania oprogramowania jako zainfekowane bądź szkodliwe) i wpływ na wydajność. Gdy użytkownicy nie doświadczają utrudnień w pracy, nie czują pokusy ominięcia firmowych polityk bezpieczeństwa.