czwartek, 21 listopada, 2024

Nasze serwisy:

Więcej

    Najbardziej wyczekiwane premiery polskich gier w 2015 roku

    Zobacz również

    Rok 2015 dla branży gier wideo w Polsce może być czasem sporego rozwoju. Polscy producenci zaplanowali premiery wysokobudżetowych tytułów, lecz także sporo debiutów, które już zdobywają uznanie innowacyjnym spojrzeniem na branżę. Trwający od kilku lat rozkwit branży gier w Polsce sprawił, że największe studia jak CD Projekt, Techland czy CI Games swoimi produkcjami zdobywają uznanie na całym świecie, a niezależni polscy deweloperzy prezentują coraz więcej produkcji.

    - Reklama -

    O rozwoju branży gier może świadczyć wzrost liczby rodzimych firm produkujących gry, które uzyskały dofinansowania ze środków Unii Europejskiej. Znaczna część stosunkowo młodych firm producenckich została w ostatnich latach spółkami notowanymi na NewConnect.

    Polskie gry zdobywają popularność w innych krajach także za sprawą wielu targów czy festiwali jak Digital Dragons, Pixels Heaven, które co roku z popularnością odbywają się nad Wisłą. Poniższe gry to nie jedyne rodzime produkcje, które doczekają się swojej premiery w tym roku. Kolejność gier jest losowa.

    Wiedźmin 3: Dziki Gon

    Historii Geralta z Rivii nie trzeba nikomu przedstawiać. Polski hit eksportowy od niespełna ośmiu lat zyskuje uznanie na całym świecie. Grupa CD Projekt sprzedała dwie pierwsze części gry „Wiedźmina” oraz „Wiedźmina 2: Zabójcy królów” w ponad 8 milionach kopii.

    Seria gier z gatunku fabularnej akcji była motorem rozwoju dla jej producenta – studia CD Projekt RED. Sukces sprzedażowy „Wiedźmina” pozwolił firmie stać się głównym graczem na rynku polskich gier. Najnowsza część „Wiedźmin 3: Dziki Gon” została ogłoszona najbardziej wyczekiwaną premierą roku. Światowa premiera najdroższej części „Wiedźmina” odbędzie się 19 maja. Jak mówi prezes CD Projekt Adam Kiciński, koszt jej produkcji wyniósł 40 milionów złotych. Dodatkowo na promocję przeznaczono blisko 25 milionów dolarów.

    Dying Light
    Jak zapowiadają sami producenci gry, będzie to nowa generacja gier akcji i survival horroru. Na najnowszą produkcję Techlandu i czekają fani gier RPG na całym świecie.

    O tym, że jest to produkcja na światową skalę, może świadczyć cena preorderu. Efekt współpracy Techlandu i Warner Bros. Interactive Entertainment, czyli „Dying Light”, można kupić w przedsprzedaży za 149,90 zł. Oficjalna premiera gry, w której jak piszą sami developerzy – podczas dnia, gracz przemierza rozległe miejskie scenerie opanowane przez ofiary tajemniczej infekcji, poszukując zapasów i tworząc nowe bronie do walki z rosnącymi zastępami agresywnych zarażonych – już w lutym.

    Get Even
    Wielka nadzieja dla studia The Fam 51. Gliwicki deweloper pragnie podbić rynek innowacyjnym projektem, w którym po raz pierwszy na tak wielką skalę zastosowano technologię skanowania 3D rzeczywistych lokacji i postaci.

    Polski projekt przed premierą zaciekawił miłośników gier na całym świecie trailerem promocyjnym w serwisie YouTube, który zanotował blisko milion wyświetleń. Jeśli okażę się, że technologia fotogrametrii zyska popularność wśród gier wideo, polskie studio będzie jednym z prekursorów nowego trendu na rynku gier.

    Super hot

    Zdaniem wielu, ta gra ma być przełomem w branży gier first person shooter. Chociaż jest to debiut łódzkiego studia Blue Brick, kartą przetargową ma być innowacyjne spojrzenie na konwencje dotychczasowych strzelanin.

    Twórcy „Super hot” położyli nacisk nie na standardową dla gier fps formułę wyeliminowania wszystkich przeciwników, lecz na czas, który w tej grze upływa tylko wtedy, gdy gracz porusza się swoją postacią. Ta gra była najpopularniejszym polskim projektem na platformie Kickstarter [zobacz też „Polskie hity minionego roku na Kickstarterze” – red.] w ubiegłym roku. Łącznie łódzcy game developerzy uzyskali kwotę 250 tysięcy dolarów, co stanowiło blisko 25% wszystkich funduszy zebranych przez polskie kampanie w minionym roku na największej platformie crowdfundingowej na świecie. Gra, w której drzemie spory potencjał, ma trafić na PC i Xbox One w czerwcu.

    Polskie gry w 2015 roku to także rozwój gier mobilnych, przeznaczonych na smartfony i tablety. W tym roku CD Projekt we współpracy z Fuero Games wyda „The Witcher: Battle Arena”. Bydgoscy deweloperzy ze studia Vivid Games, którzy w ubiegłym roku zmienili swój model biznesowy, chcą wydać kontynuację swojego największego dzieła – „Real Boxing”, które ma ukazać się w formule Free2Play. „Real Boxing 2” podobnie jak pierwsza część, ma zostać światowym hitem gier mobilnych. Będzie dostępna na urządzenia mobilne z systemem Android oraz iOS.

    O tym, że polski rynek gier przechodzi fazę rozwoju, świadczyć może obecność sporej liczby mniejszych deweloperów, którzy w ciągu kilku najbliższych lat pragną wydać debiuty. Polskie kampanie na Kickstarterze to średnio w połowie projekty dotyczące tworzenia gier, które nierzadko zdobywają uznanie na całym świecie. Organizatorzy Game Developers Choice przedstawili nominacje do branżowych Oscarów, w których znalazły się trzy polskie tytuły, „Wiedźmin3: Dziki Gon” jako najbardziej oczekiwana gra 2015 roku oraz „Zaginięcie Ethana Cartera” ze studia The Astronauts i „This War of Mine”, czyli sporego hitu minionego roku 11 bit Studios.

    Źródłobankier.pl
    guest
    0 Comments
    najnowszy
    najstarszy oceniany
    Inline Feedbacks
    View all comments
    - Reklama -

    Najnowsze

    Dołącz ze SkyCash do programu Mastercard Bezcenne Chwile

    Bezcenne Chwile to wyjątkowy program, w którym płatności pracują na Ciebie! Płać kartą Mastercard zarejestrowaną w programie w aplikacji SkyCash...