Trwa konkurs na najlepszą pracę magisterską z zakresu informatyki. To doskonała okazja, by zdobyć nagrody i otworzyć sobie drzwi do kariery w NASK oraz innych czołowych instytucji badawczo-technologicznych. Zgłoszenia przyjmowane są do 10 października, a pula nagród wynosi 60 tys. zł.
Konkurs organizowany przez Polskie Towarzystwo Informatyczne (PTI) ma ponad 40-letnią historię. Tegoroczna, 42. edycja, kontynuuje tradycję wspierania rozwoju polskiej informatyki. Taka idea przyświeca również Państwowemu Instytutowi Badawczemu NASK, który od 2023 r. jest partnerem wydarzenia i sponsorem nagród.
– Wspólnie z PTI łączy nas nie tylko misja, ale i wartości – etyka w IT, rozwój kompetencji cyfrowych, promowanie jakości w kształceniu. Konkurs jest wyrazem tych priorytetów – mówi dyrektor NASK Radosław Nielek i dodaje, że ten konkurs to coś więcej niż nagrody – to inwestycja w przyszłość polskiej informatyki.
NASK od lat wspiera rozwój młodych specjalistów w dziedzinie informatyki. Poprzez udział w konkursie, instytut promuje innowacyjne rozwiązania i zachęca absolwentów do podejmowania wyzwań technologicznych. To niejedyny konkurs, w ramach którego NASK wspiera młode talenty polskiej informatyki – instytut jest również partnerem konkursu na najlepszą pracę inżynierską, organizowanego przez PTI. Uczestnicy czekają na rozstrzygnięcie, uroczyste przyznanie nagród odbędzie się 26 czerwca w siedzibie NASK.
– Studenci często zaczynają od pracy magisterskiej, ale ich rozwiązania mogą potem trafić do laboratoriów badawczych, startupów, a także naszych zespołów – podkreśla dyrektor Nielek.
Kto może wziąć udział w konkursie?
Każdy, kto chce udowodnić, że zależy mu na rozwoju polskiej technologii informatycznej, a badania, które prowadzi w ramach pracy magisterskiej są nowatorskie i warte uwagi. Do konkursu mogą również stanąć studenci uczelni wyższych w Polsce (również obywatele innych krajów), których prace dyplomowe dotyczą informatyki. Warunkiem jest obrona pracy w ostatnim roku akademickim (od 1 października 2024 r. do 30 września 2025 r.).
Przesłanie pracy na konkurs to szansa na zaprezentowanie swoich umiejętności. Być może będzie to również początek kariery w NASK.
– Wierzymy w ludzi. W talenty, które dopiero zaczynają swoją przygodę. I chcemy im pomóc nie tylko wystartować, ale też lecieć dalej – zachęca dyrektor NASK.
Jak zgłosić pracę w konkursie?
Należy wypełnić formularz znajdujący się na stronie. Dokumenty niezbędne do spełnienia wymogów zgłoszenia to:
- praca magisterska,
- wypełniona przez autora (autorów) ankieta wg wzoru załączonego do Regulaminu,
- zaświadczenie z uczelni, że zgłoszona na konkurs praca została obroniona jako praca magisterska w roku akademickim, w którym konkurs został ogłoszony.
Prace oceniać będą: przedstawiciel Zarządu Oddziału PTI, specjaliści oraz naukowcy z polskich uczelni, instytutów naukowych i przemysłu.
Przesłanie pracy to tylko pierwszy krok. Być może drugi postawisz już w NASK?