piątek, 22 listopada, 2024

Nasze serwisy:

Więcej

    Nestmedic SA miesiąc po debiucie na NewConnect

    Zobacz również

    12 czerwca 2017 roku spółka Nestmedic SA zadebiutowała na NewConnect. Pierwszy miesiąc obecności firmy upłynął pod znakiem istotnych z punktu widzenia spółki wydarzeń. Producent systemu teleKTG Pregnabit podpisał trzy listy intencyjne otwierające współpracę z sieciami placówek medycznych Medicover i Blue Medica oraz niemieckim dystrybutorem sprzętu telemedycznego. Ruszają też prace nad urządzeniem Pregnabit II generacji. Spółka przygotowuje się do rozpoczęcia sprzedaży urządzenia

    - Reklama -

    na rynku polskim.

    Debiut Nestmedic na NewConnect zbiega się z 3-leciem istnienia firmy.

    Bardzo intensywnie przygotowujemy się do realizacji procesów sprzedażowych. Zapowiadaliśmy wcześniej, iż sprzedaż rozpocznie się we wrześniu. Biorąc pod uwagę tempo, w jakim pracujemy – tak też się stanie. Dostosowujemy aktualnie komunikację sprzedażową do oczekiwań grupy docelowej, która po beta testach dała nam istotną informację zwrotną co do kosztów i modelu sprzedażowego – mówi dr n. med. Patrycja Wizińska-Socha, współzałożycielka i prezes Nestmedic SA.

    W ostatnich tygodniach spółka zapowiedziała rozpoczęcie współpracy z dwiema sieciami placówek medycznych – Blue Medica oraz Medicover. Programy pilotażowe, w ramach których Nestmedic zapewni pacjentkom placówek medycznych usługę telemedyczną bazującą na systemie Pregnabit, zostaną przeprowadzone w najbliższych tygodniach. Po pozytywnym zakończeniu tych etapów działań firmy zakładają komercyjne wdrożenie teleKTG Pregnabit.
     
    Systemem zainteresowały się też podmioty zagraniczne. W czerwcu spółka podpisała list intencyjny z niemieckim centrum telemedycznym, Zentrum für Telemedizin (ZTM) w Bad Kissingen, dystrybutorem rozwiązań oraz usług telemedycznych głównie w Niemczech, ale także w innych krajach europejskich.
     
    Trzy listy intencyjne, o których poinformowaliśmy, to dopiero początek. Rozmawiamy z dużymi, międzynarodowymi dystrybutorami, którzy są bardzo zainteresowani współpracą. Już wkrótce będziemy mogli opowiedzieć o pierwszych umowach – dodaje Wizińska-Socha.

    Nestmedic ma również koncepcję i fundusze na drugą wersję swojego urządzenia. Dzięki przyznanemu w ramach programu Szybka Ścieżka dofinansowaniu w wysokości niemal 5 mln zł firma może rozpocząć prace badawczo-rozwojowe nad telemedycznym systemem Pregnabit II generacji.

    Skompletowaliśmy już wszystkie niezbędne dokumenty, opracowaliśmy plan budżetu i jesteśmy formalnie gotowi do startu prac nad następną wersją naszego urządzenia. Co najważniejsze – po beta testach i rozmowach z korzystającymi już z systemu Pregnabit pacjentkami, lekarzami i położnymi wiemy też, jakie nowe funkcjonalności i udogodnienia są im w zakresie badań mobilnym KTG potrzebne. Dzięki dotacji z NCBiR będziemy mogli je wprowadzić – mówi dr n. med. Anna Skotny, General Manager oraz współtwórczyni Nestmedic.
     
    Intensywne działania firmy wesprze już niebawem nowy członek zarządu. 24 lipca 2017 roku stanowisko dyrektora finansowego firmy Nestmedic SA obejmie Romuald Harwas, ekspert z kilkunastoletnim doświadczeniem w kształtowaniu i realizacji strategii finansowej przedsiębiorstw, w tym firm z branży medycznej. Do Nestmedic przechodzi z notowanej na GPW spółki Synektik SA.
     
    Najbliższe tygodnie upłyną spółce na realizacji programów pilotażowych i negocjacjach z międzynarodowymi dystrybutorami.

    ŹródłoNestmedic
    guest
    0 komentarzy
    najnowszy
    najstarszy oceniany
    Inline Feedbacks
    View all comments
    - Reklama -

    Najnowsze

    Dołącz ze SkyCash do programu Mastercard Bezcenne Chwile

    Bezcenne Chwile to wyjątkowy program, w którym płatności pracują na Ciebie! Płać kartą Mastercard zarejestrowaną w programie w aplikacji SkyCash...