piątek, 18 października, 2024

Nasze serwisy:

Więcej

    Nowa strategia wydawania oprogramowania Bitdefender

    Zobacz również

    W związku z ostatnimi wydarzeniami w dziedzinie cyberbezpieczeństwa Bitdefender odnotował znaczący wzrost zapytań od naszych klientów i partnerów dotyczących niezawodności aktualizacji oprogramowania oraz strategii wydawania oprogramowania. W celu zaspokojenia rosnących obaw w branży przedstawiamy przegląd procesu wydania oprogramowania w Bitdefender. Proces ten ma na celu zminimalizowanie ryzyka zakłóceń w działalności firm, organizacji i przedsiębiorstw.

    - Reklama -

    Proces rozwoju i kontroli jakości

    Bitdefender podczas procesu rozwoju kładzie nacisk na jakość i niezawodność. Cykl życia rozwoju oprogramowania (SDLC) integruje najlepsze praktyki na każdym etapie, aby zapobiec problemom oprogramowania związanych z dotarciem do produktu końcowego. Dzięki kompleksowym testom i ciągłemu doskonaleniu producent zapewnia, że produkty spełniają najwyższe standardy wydajności i funkcjonalności. Zanim jakakolwiek aktualizacja dotrze do punktów końcowych, przechodzi serię rygorystycznych testów manualnych i automatycznych.

    Testy automatyczne – Prawie wszystkie (ponad 90%) możliwe scenariusze są objęte rozbudowanym zestawem testów automatycznych. Ta automatyzacja pozwala efektywnie ponownie uruchamiać cały zestaw testów po drobnych zmianach w kodzie, zapewniając stałą jakość w trakcie całego rozwoju. Testy te są wykonywane codziennie pomiędzy wydaniami, a nie tylko w momencie ręcznego uruchomienia przez inżynierów.

    Testy manualne – Choć automatyzacja odgrywa kluczową rolę, doświadczeni inżynierowie kontroli jakości (oddzieleni od programistów) z firmy Bitdefender dokładnie testują oprogramowanie, aby wykryć wszelkie problemy.

    Bezpieczny rozwój i rygorystyczne testy są standardami w branży. W Bitdefender stosuje się te praktyki, aby zapewnić stabilność i niezawodność platformy GravityZone i wszystkich jej komponentów.

    Proces wydawania i najlepsze praktyki

    Nawet przy najbardziej rygorystycznych procedurach kontroli jakości, nieprzewidziane problemy mogą wystąpić podczas aktualizacji oprogramowania. Aby zminimalizować zakłócenia, zespół Bitdefender wdrożył kontrolowany i ściśle monitorowany proces wieloetapowego wydawania zarówno dl konsoli chmurowej, jak i agentów końcowych.

    Bitdefender używa własnych produktów i usług wewnętrznie, aby dokładnie przetestować ich funkcjonalność, zidentyfikować ewentualne problemy, a także upewnić się, że spełniają wysokie standardy przed udostępnieniem ich swoim klientom. Aktualizacje są wdrażane wewnętrznie w całej firmie, nie tylko w dziale inżynierii, zanim trafią do klientów. To testowanie w rzeczywistych warunkach pomaga zidentyfikować wszelkie problemy przed szerszym wdrożeniem.

    Wysoce wrażliwe aktualizacje, takie jak główne aktualizacje sterowników jądra, przechodzą przedłużone kontrolowane wdrożenia (czasami trwające miesiące) z jasną komunikacją w Notatkach do Wydania, aby zapewnić minimalne zakłócenia.

    Wydania w chmurze: Stopniowe wdrażanie regionalne

    W przypadku aktualizacji chmurowych Bitdefender stosuje stopniowy proces wdrażania regionalnego. To podejście minimalizuje potencjalny wpływ nieprzewidzianych problemów poprzez strategiczne wdrażanie aktualizacji w różnych regionach w fazach.

    Bitdefender zawsze zaczyna testy od „wirtualnego” regionu składającego się z ich własnych pracowników. To kontrolowane środowisko pozwala zidentyfikować i rozwiązać potencjalne problemy, zanim wpłyną one na klientów końcowych.

    Aktualizacja jest stopniowo wdrażana w różnych regionach w określonym czasie. Pozwala ona zidentyfikować i rozwiązać problemy, które mogą się pojawić, bez jednoczesnego wpływania na wszystkich użytkowników.

    Agenci końcowi: Etapowe aktualizacje

    W przypadku aktualizacji agentów końcowych Bitdefender stosuje strategię fazowego wdrażania. Oto podział tych etapów:

    Super Fast Ring – Aktualizacje są zawsze wdrażane wewnętrznie przed udostępnieniem ich klientom. Po zatwierdzeniu aktualizacji przez dział inżynierii jest ona najpierw wdrażana u wszystkich pracowników Bitdefender do dalszego testowania w rzeczywistych warunkach i uzyskania opinii.

    Fast Ring – Po naszym rygorystycznym wewnętrznym testowaniu aktualizacja staje się dostępna w Fast Ring. Ten program pozwala klientom testować aktualizację w swoich środowiskach przed jej szerokim wdrożeniem. Korzystając z Fast Ring, mogą pomóc producentowi zidentyfikować nieprzewidziane problemy lub potknięcia związane z kompatybilnością z ich specyficznym oprogramowaniem, lub sprzętem.

    Slow Ring – Ta opcja priorytetowo traktuje stabilność, otrzymując aktualizacje w późniejszym terminie. Do czasu, gdy aktualizacja trafia do Slow Ring, została dokładnie przetestowana wewnętrznie i przez użytkowników Fast Ring, a wszelkie niezbędne poprawki zostały wprowadzone.

    – Bitdefender starannie wdraża aktualizacje etapami, aby utrzymać płynne działanie systemów dla wszystkich swoich klientów. To niezwykle ważne w aktualnym krajobrazie cyberniebezpieczeństw, ponieważ taka praktyka pozwala unikać przestojów spowodowanych złą optymalizacją, exploitami i potencjalnym brakiem wyszkolenia pracowników obsługujących systemy z linii Bitdefender GravityZone – mówi Arkadiusz Kraszewski z firmy Marken Systemy Antywirusowe, polskiego dystrybutora oprogramowania Bitdefender.

    guest
    0 komentarzy
    najnowszy
    najstarszy oceniany
    Inline Feedbacks
    View all comments
    - Reklama -

    Najnowsze

    OPPO w filmowym uniwersum Marvela – marka promuje serię OPPO Reno12 przy okazji premiery filmu Venom 3: Ostatni taniec

    OPPO wkracza do świata superbohaterów, zostając partnerem filmu Venom 3: Ostatni taniec, który pojawi się w polskich kinach już...