Na dworcu kolejowym w Katowicach można korzystać z bezpłatnego dostępu do szybkiego, bezprzewodowego Internetu Wi-Fi. Przez pierwsze 4 miesiące usługa „Orange Hotspot” będzie dostępna nie tylko dla klientów Orange Polska, ale wszystkich operatorów. Wystarczy, że będą mieli przy sobie telefon lub tablet obsługujący Wi-Fi. Dworzec w Katowicach to druga po warszawskich Łazienkach Królewskich lokalizacja w kraju, w której Orange Polska uruchomił punkt
bezprzewodowego dostępu do szybkiego Internetu w najnowocześniejszym standardzie Hotspot 2.0.
– Liczymy, że uruchomienie go w tak ruchliwym miejscu dobrze będzie służyć podróżnym, a nam zaobserwować jak funkcjonuje, by w przyszłości dalej pracować nad rozwojem tego pomysłu – powiedział dyrektor Aleksander Jakubczak z Orange Labs.
Aby skorzystać z darmowego dostępu do Internetu wystarczy połączyć się z siecią „Orange Otwarta”, widoczną w wykazie dostępnych sieci bezprzewodowych telefonu lub tabletu, a następnie otworzyć przeglądarkę internetową by uzyskać dostęp do strony logowania. Po podaniu na niej własnego numeru telefonu, użytkownik otrzymuje SMS z kodem dostępu. Klientom Orange, którzy mają smartfon z systemem iOS lub Android w wersji co najmniej 4.1.2, wystarczy jednorazowa konfiguracja, aby automatycznie łączyć się z tą siecią w przyszłości.
Hotspot 2.0, znany również jako Passpoint, to nowy standard w komunikacji bezprzewodowej, który polega na pełnej automatyzacji połączeń pomiędzy urządzeniem mobilnym, takim jak smartfon czy tablet, a punktem dostępowym, czyli Hotspotem. Dzięki tej technologii, po wykonaniu jednorazowej konfiguracji, każde kolejne połączenie z siecią Wi-Fi odbywa się bez konieczności interakcji ze strony użytkownika – smartfon lub tablet sam łączy się z siecią Wi-Fi, kiedy znajdzie się w jej zasięgu. Orange Hotspot jest sługą świadczoną we współpracy z firmą EmiTel.
Oprócz Hotspotów 2.0, klienci mogą korzystać z blisko 180 Hotspotów Orange Polska na terenie całego kraju.
Orange Polska stale uatrakcyjnia ofertę oraz rozbudowuje i modernizuje swoją sieć. Jako największy dostawca szybkiego internetu w kraju, od lat angażuje się w budowę społeczeństwa informacyjnego. W myśl zasady społecznej odpowiedzialności biznesu zapewnia bezpłatny internet wszystkim gminnym bibliotekom, tworzy w małych miastach Pracownie Orange – multimedialne centra aktywizujące lokalne społeczności, wyrównujące szanse edukacyjne i kulturowe w miejscach zagrożonych wykluczeniem cyfrowym. Na bazie liveboxów, domowych modemów neostradowych, powstała w całym kraju sieć FunSpotów – publicznych punktów dostępu do szerokopasmowego internetu, bezpłatnych dla klientów Orange.