Anna Streżyńska, wręczyła dziś akty powołania nowym członkom Rady ds. Cyfryzacji. Podczas inauguracyjnego spotkania szefowa resortu cyfryzacji powiedziała, że będzie beneficjentem pracy członków Rady i liczy na owocne współdziałanie. Powołanie Rady do Spraw Cyfryzacji wynika z zapisów nowelizacji ustawy o informatyzacji, która weszła w życie w maju przed dwoma laty – to jej dotyczy artykuł 17 ustawy.
Rada jest „think-tankiem”, którego członkowie wspierają swoją wiedzą i doświadczeniem Ministerstwo Cyfryzacji oraz Komitet Rady Ministrów do Spraw Cyfryzacji. Rada opiniuje dokumenty strategiczne (PZIP, projekty i programy rozwoju) oraz inne dokumenty związane z działalnością resortu cyfryzacji. Składa się z 19 członków.
Istotnym elementem w działaniach Rady ważna jest przede wszystkim praca zespołowa i dobre relacje z szerokim gronem interesariuszy.
Niektóre spotkania Rady są otwarte dla obserwatorów i uczestnictwa zainteresowanych podmiotów zewnętrznych. Rada może zdecydować przed każdym spotkaniem o otwartym lub zamkniętym charakterze spotkania.
Spotkania Rady odbywają się zgodnie z zasadami „Chatham House”. Uczestnicy prezentują swoje poglądy niezależnie od stanowiska instytucji, w której pracują. W relacjach ze spotkań zamkniętych ujawnione przez nich stanowiska będą mogły zostać wykorzystane wyłącznie bez określania tożsamości, czy przynależności uczestników dyskusji.
Szczegółowe zasady funkcjonowania Rady określa Regulamin.
Obecny skład Rady ds. Cyfryzacji:
- Izabela Albrycht – Przewodnicząca Rady ds. Cyfryzacji
- Michał Adamczyk
- Dominik Batorski
- Roman Bieda
- Karol Dobrzeniecki
- Alicja Grawon – Jaksik
- Krzysztof Goczyła
- Łukasz Jachowicz
- Paweł Litwiński
- Grzegorz Mazurek
- Dariusz Milka
- Tomasz Muda
- Jerzy Nawrocki
- Piotr Pawłowski
- Rafał Rodziewicz
- Justyna Skorupska
- Maciej Sobolewski
- Piotr Waglowski
- Janusz Zawiła – Niedźwiecki.