Zdaniem Sąd nie doszło do rażącego naruszenia prawa przy odmowie stwierdzenia nieważności decyzji wydanej przez poprzednika Prezesa UKE.
Naczelny Sąd Administracyjny rozpoznał skargę kasacyjną Polskiej Telefonii Cyfrowej od wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego oddalającego skargę Spółki na decyzję Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej utrzymującą w mocy wcześniejszą decyzję Prezesa UKE z dnia 4 listopada 2006 r. Decyzją tą Prezes UKE odmówił stwierdzenia nieważności decyzji swojego poprzednika Prezesa Urzędu Regulacji Telekomunikacji i Poczty z dnia 28 grudnia 2004 r. w części dotyczącej nałożenia obowiązku rozwoju sieci, zgodnie z przedstawionym w ofercie w ramach postępowania przetargowego harmonogramem.
Naczelny Sąd Administracyjny oddalił skargę kasacyjną Polskiej Telefonii Cyfrowej.
Podając ustne motywy rozstrzygnięcia Sąd podkreślił, że postępowanie administracyjne zakończone zaskarżoną decyzją było postępowaniem prowadzonym w trybie nadzwyczajnym. Tryb nadzwyczajny stanowi zaś odstępstwo od zasady trwałości decyzji ostatecznej i wzruszenie decyzji w tym trybie dopuszczalne jest tylko w oparciu o szczególne przesłanki. Sąd zauważył, że PTC wnioskowała o stwierdzenie nieważności decyzji z dnia 28 grudnia 2004 r. w oznaczonej części, opierając swoje żądanie na treści art. 156 § 1 pkt 2 Kodeksu postępowania administracyjnego. Sąd podkreślił, że w niniejszej sprawie nie doszło do wydania decyzji, w oznaczonym przez Skarżącą zakresie, bez podstawy prawnej. Nie można także, zdaniem Sądu, uznać, że doszło do rażącego naruszenia prawa, tj. art. 23 i 20 ustawy Prawo telekomunikacyjne z 2000 r. Sąd zauważył, że niniejszej sprawie doszło jedynie do wykładni tych przepisów prawa, a wykładnia w ten sposób dokonana nie oznacza, że mamy do czynienia z rażącym naruszeniem prawa.