Sprzęt do wyświetlania obrazu znacząco wpływa na efektywność szkoleń i ich odbiór. Badania naukowe pokazują, że aż 83% informacji rejestrujemy wzrokowo, podczas gdy jedynie 11% przez słuch. Warto zadbać zatem o dobrej jakości sprzęt, który wpłynie na efektywność uczenia się i przyswajania informacji. Zarówno szkoły, jak i biura przygotowują się do wznowienia pracy po przerwie urlopowej. To dobry moment, aby zastanowić się nad wyposażeniem sal lekcyjnych oraz konferencyjnych w nowe monitory i projektory.
Postaw na pracę zespołową
Praca projektowa, zwłaszcza w zespołach pracujących zdalnie, może okazać się wyzwaniem. Warto wyposażyć biura w urządzenia, które będą wspierać efektywność zespołów. Monitory interaktywne Optoma serii 5 III Generacji zapewniają pełną integrację z Google Workspace i Microsoft 365. Dzięki temu użytkownicy mogą łatwo zarządzać swoimi zasobami, współpracować w czasie rzeczywistym, prowadzić burze mózgów i korzystać z szerokiej gamy aplikacji dostępnych w Google Play. Monitory są również wyposażone w czujniki poziomu zanieczyszczenia powietrza, temperatury i wilgotności. Te sensory mogą także wykrywać ruch, automatycznie włączając monitor.
Interaktywne monitory Optoma, dzięki wbudowanym narzędziom do współpracy, umożliwiają jednoczesne wyświetlanie treści z czterech różnych urządzeń. Funkcja rejestrowania prezentacji i łatwość udostępniania treści sprawiają, że są one idealnym rozwiązaniem zarówno dla firm, jak i instytucji edukacyjnych. Dodatkowo, monitory te mogą pełnić funkcję ogromnego tabletu lub samodzielnej jednostki komputerowej po podłączeniu modułu OPS.
Projektory dla większej skali
Oprócz interaktywnych monitorów, warto mieć w biurze także projektor, który umożliwia efektywne prowadzenie prezentacji i spotkań, dzięki czemu informacje są lepiej widoczne i zrozumiałe dla wszystkich uczestników. Projektory laserowe idealnie nadają się do dużych sal konferencyjnych i auli. Dzięki jasności od 3700 do 10000 lumenów i rozdzielczości FullHD lub 4K UHD, zapewniają doskonałą jakość obrazu nawet w najjaśniejszych pomieszczeniach. Dzięki zaawansowanej technologii DLP, projektory gwarantują trwałość, niezawodność i niski koszt eksploatacji. W biurach, w których jest duże lobby czy sala spotkań, można łączyć obrazy z różnych projektorów tworząc 360-stopniową przestrzeń immersyjną z użyciem ruchomych obrazów.
Nowoczesna edukacja, lepsze efekty
Przy wyborze monitora interaktywnego do sali szkolnej istotna jest wielkość przekątnej ekranu – najbardziej popularny rozmiar to 75 cali, który zapewnia doskonałą widoczność dla wszystkich uczniów, niezależnie od miejsca w klasie.
– Placówki edukacyjne przy wyborze sprzętu kierują się budżetem oraz przeznaczeniem i typem sali lekcyjnej. Duże sale wymagają większego i jaśniejszego obrazu, który zapewniają projektory laserowe o jasności od 4000-5000 lumenów. W mniejszych salach można wykorzystać przenośne projektory lub monitory interaktywne – doradza Aneta Żygadło, Country Manager Optoma w Polsce.
Monitory interaktywne Optoma Creative Touch wyposażone są w system operacyjny Android 13, co gwarantuje płynne, bezpieczne i nowoczesne działanie, umożliwiając korzystanie z najnowszych aplikacji edukacyjnych.
– Zaawansowane narzędzie białej tablicy, z dostępem do zasobów YouTube i Google, umożliwia szybkie i łatwe wprowadzanie multimedialnych materiałów do lekcji, co znacząco zwiększa zaangażowanie uczniów. Dodatkowo, w cenie zawarta jest licencja na wartościowe programy edukacyjne Mozabook oraz pięcioletnia gwarancja, co stanowi wsparcie dla nauczycieli i administracji, oferując im gotowe narzędzia do prowadzenia interesujących i efektywnych zajęć oraz długoterminowe bezpieczeństwo inwestycji – dodaje Aneta Żygadło.
Sprzęt Optoma wspiera efektywne nauczanie oraz pracę hybrydową i zdalną, co ma ogromne znaczenie w obecnych realiach. Dzięki tym urządzeniom, nauczyciele i menedżerowie mogą wprowadzać bardziej interaktywne metody pracy, angażując uczniów i pracowników w współpracę niezależnie od miejsca ich pobytu.