Orange Polska otrzymał Nagrodę Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w kategorii Mecenas Kultury. Firma doceniona została szczególnie za wkład w powstanie Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN w Warszawie. Doroczne nagrody ministra są przyznawane od 1997 roku artystom, twórcom, animatorom i mecenasom kultury w uznaniu całokształtu ich działalności lub za wybitne osiągnięcia w reprezentowanej przez nich dziedzinie.
– Orange Polska od lat angażuje się w wydarzenia ważne dla polskiej kultury i Polaków. Współtworzenie takich projektów jak Muzeum Historii Żydów Polskich czy wcześniej Wirtualnego Muzeum Powstania Warszawskiego to dla nas zaszczyt i powód do dumy. Tak rozumiemy naszą społeczną odpowiedzialność. Wielka w tym zasługa mojego poprzednika Macieja Wituckiego, Fundacji Orange i pracowników Orange, którzy wnieśli ogrom swojej pracy i entuzjazm – powiedział prezes Orange Polska Bruno Duthoit po odebraniu nagrody z rąk minister Małgorzaty Omilanowskiej.
Doroczne nagrody ministra są przyznawane od 1997 roku artystom, twórcom, animatorom i mecenasom kultury w uznaniu całokształtu ich działalności lub za wybitne osiągnięcia w reprezentowanej przez nich dziedzinie. To prestiżowe wyróżnienie pozwala Ministrowi Kultury i Dziedzictwa Narodowego podkreślić najważniejsze nurty i zjawiska pojawiające się w polskiej kulturze poprzez uhonorowanie osób, które je tworzą i reprezentują. W tym roku nagrody przyznano w kategoriach: teatr, film, muzyka, literatura, sztuki wizualne, twórczość ludowa, upowszechnianie kultury, taniec, ochrona dziedzictwa, mecenas kultury oraz za całokształt twórczości.
Orange Polska wspiera wiele wydarzeń kulturalnych, prowadzi także projekty autorskie. Współpracował m.in. z Narodową Galerią Sztuki Zachęta i Teatrem Wielkim w Warszawie, Międzynarodowym Centrum Kultury i Teatrem Nowym w Krakowie, Muzeum Narodowym i Muzeum Śląskim.
W ramach Akademii Orange zrealizowano ponad 260 projektów związanych z nowoczesną edukacją kulturalną, w których wzięło udział 23 tysiące dzieci. Orange Warsaw Festival to jedno z najważniejszych muzycznych wydarzeń w stolicy, a zarazem jedna z największych tego typu, cyklicznych imprez w Polsce. W 7 edycjach OWF wzięło udział ponad 400 tys. widzów i blisko 90 artystów. Aż 6,5 miliona osób skorzystało dotąd z akcji Środy z Orange, umożliwiającej nabycie dwóch biletów do kina w cenie jednego. Większość z nich twierdzi, że gdyby nie ta akcja, zdecydowanie rzadziej oglądaliby filmy na dużym ekranie.