60 warsztatów w 9 krajach dla ponad 1,5 tys. dzieci – po raz trzeci rusza projekt #SuperKoderzy. Adepci programowania w wieku 10-12 lat wspólnie stworzą animowane aplikacje przy pomocy narzędzia Scratch. W ramach projektu Orange zachęca młodych ludzi do zapoznania się z podstawami kodowania oraz rozwijania kreatywności i umiejętności logicznego myślenia. W sobotę (17 października) w warsztatach wezmą udział dzieci, które na co dzień rozwijają swoje pasje w Pracowniach Orange –
multimedialnych świetlicach, utworzonych przez Fundację Orange w 77 niewielkich miejscowościach.
#SuperKoderzy to jedna z licznych inicjatyw społecznych Orange Polska, mających na celu wzmacnianie kompetencji cyfrowych. W trzeciej odsłonie programu motywem przewodnim będzie ekologia. Na uczestników czeka zadanie programowania postaci i gier nawiązujących do tematyki ochrony środowiska, a całe wydarzenie będzie promowane przez Orange na środowiskowej konferencji ONZu COP21 w Paryżu.
W polskiej odsłonie #SuperKoderów wezmą udział dzieci, które na co dzień rozwijają swoje pasje w Pracowniach Orange w: Bobrownikach, Olsztynku, Łomnicy Zdrój, Zakrzówku, Gubinie. Zajęcia poprowadzą trenerzy z Akademii Młodego Hakera. Za miesiąc osoby prowadzące warsztaty pojadą do wybranych Pracowni Orange, aby pomóc #SuperKoderom wejść na kolejne poziomy cyfrowego wtajemniczenia.
Zapraszając najmłodszych do projektu #SuperKoderzy pokazujemy, że języki programowania przestają być domeną wąskiego grona specjalistów o zaawansowanych kompetencjach – podkreśla Konrad Ciesiołkiewicz, Dyrektor Komunikacji Korporacyjnej i CSR Orange Polska. Uczestnikom warsztatów chcemy przede wszystkim pokazać, że kodowanie to nie tylko umiejętności techniczne ale również zdolności rozwiązywania problemów, współpracy i kreatywności – dodaje.
Projekt #SuperKoderzy jest częścią Europejskiego Tygodnia Kodowania (EU Codeweek). Od 10 do 18 października miliony Europejczyków w ramach oddolnych inicjatyw poznają podstawy programowania.