piątek, 22 listopada, 2024

Nasze serwisy:

Więcej

    #OSEregio – start

    Zobacz również

    Pierwszym Forum OSEregio w Ostrołęce (20 września) rozpoczęliśmy cykl spotkań, które odbędą się w wielu regionach kraju. Fora będą wsparciem dla szkół chcących przystąpić do programu OSE, a także platformą współpracy i wymiany doświadczeń pomiędzy przedstawicielami lokalnych środowisk edukacyjnych – szkół, kuratoriów i samorządów. W ostrołęckim forum wzięli udział m.in. minister cyfryzacji Marek Zagórski, zastępca Dyrektora NASK Bartłomiej Klinger, mazowiecki wicekurator

    - Reklama -

    oświaty Dorota Skrzypek, a także przedstawiciele samorządów, dyrektorzy szkół i nauczyciele.

    – Chcemy zacząć mówić o polskiej szkole jako na wskroś nowoczesnej. W każdym aspekcie – ze względu na szybki internet, nowoczesne wyposażenie, ale także dlatego, że i nauczyciele są nowocześni. Program OSE to początek – powiedział minister Marek Zagórski, inaugurując spotkanie.

    Podczas konferencji omawiano korzyści, jakie dla systemu edukacyjnego niesie wdrażany system Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej.

    Ten program przyczynia się do rozwoju nowych form kształcenia oraz podnoszenia kompetencji i umiejętności cyfrowych, zarówno uczniów, jak i nauczycieli – mówił minister cyfryzacji.

    Podczas debaty panelowej „Uczeń w cyfrowym świecie” z udziałem przedstawicieli Ministerstwa Cyfryzacji, Ministerstwa Edukacji i NASK szeroko omawiano założenia programu OSE, a także rozmawiano o wykorzystaniu technologii cyfrowych w procesie edukacji.

    OSE chcemy tworzyć nie tylko jako światłowód w szkole, to jest jedynie pierwszy krok, który wykonamy. Zależy nam na tym, żeby nauczyciele potrafili wyciągnąć nasze dzieci z obszaru płytkiej rozrywki, żeby one zobaczyły, że za tą technologią jest mnóstwo rzeczy, których się mogą nauczyć, są talenty, które mogą rozwinąć, są umiejętności, które mogą potem wykorzystać w pracy czy w codziennym życiu – przekonywał Bartłomiej Klinger.

    W ramach OSEregio odbyły się także warsztaty dotyczące wykorzystania technologii cyfrowych podczas zajęć w szkole, m.in. „Nowe technologie w edukacji, jak wykorzystać smartfon w szkole?” oraz „Lekcja: Enter. Świat nowej edukacji”. Uczestnicy spotkania obejrzeli też transmitowaną na żywo lekcję pokazową ze szkoły w Pasiekach, jak również przez cały dzień mogli korzystać z porad ekspertów – dotyczących przyłączenia do OSE, bezpieczeństwa w sieci oraz programów OSEhero i mLegitymacje.

    Podczas forum zostały wręczone nagrody dla pierwszych zwycięzców konkursu #OSEwyzwanie. Na początek poznaliśmy laureatów z Mazowsza – to aż 125 szkół, które otrzymały w pełni wyposażone mobilne pracownie multimedialne.

    ŹródłoNASK
    guest
    0 komentarzy
    najnowszy
    najstarszy oceniany
    Inline Feedbacks
    View all comments
    - Reklama -

    Najnowsze

    Dołącz ze SkyCash do programu Mastercard Bezcenne Chwile

    Bezcenne Chwile to wyjątkowy program, w którym płatności pracują na Ciebie! Płać kartą Mastercard zarejestrowaną w programie w aplikacji SkyCash...