Firma Alcatel-Lucent poinformowała o udostępnieniu pakietu rozwiązań do współpracy wizualnej, który w przystępnej cenie zapewnia użytkownikom w całej firmie zaawansowany system klasy telepresence. Stworzony przez Alcatela-Lucenta pakiet Visual Collaboration oferuje coś więcej niż kosztowne i mało elastyczne systemy wideo.
Dzięki zastosowaniu otwartego podejścia pakiet rozszerza zasięg rozwiązań wideo w firmie na wszystkie punkty końcowe i lokalizacje, w tym na komputery biurkowe, smartfony, laptopy, tablety, tablice interaktywne i ekrany w biurach, salach konferencyjnych i salach posiedzeń.
Alcatel-Lucent współpracuje z najlepszymi w branży partnerami, takimi jak SMART Technologies, Radvision i Lifesize, dzięki czemu oferuje klientom klasy biznesowej szeroką gamę rozwiązań wideokonferencyjnych obejmujących infrastrukturę, aplikacje i punkty końcowe. Dzięki funkcji obecności, łatwym w obsłudze interfejsom i opcjom „przeciągnij i upuść” pracownicy mogą kontaktować się ze sobą za pomocą dowolnych urządzeń i nawiązywać efektywną komunikację wideo, by prowadzić bezpośrednie rozmowy, dzielić się treścią i współpracować. Mogą też współużytkować treści za pośrednictwem portali internetowych.
Pakiet Visual Collaboration firmy Alcatel-Lucent obejmuje także nowe rozwiązanie Interactive Whiteboard, które zostało opracowane razem z firmą SMART Technologies. Rozwiązanie to integruje funkcje współużytkowania treści oferowane przez aplikację Alcatel-Lucent 8660 OmniTouch MyTeamworkz zaawansowanymi możliwościami interaktywnych tablic wideo firmy SMART Technologies w salach konferencyjnych i zdalnych lokalizacjach. Uczestnicy wideokonferencji widzą prowadzącego oraz nanoszone przez niego graficzne adnotacje na interaktywnej tablicy, a jednocześnie sami również mogą aktywnie współpracować z innymi uczestnikami korzystając z aplikacji na swoim komputerze.
Pakiet Visual Collaboration oferuje też klientów uruchamianych w przeglądarce internetowej umożliwiających korzystanie z wideokonferencji bezpośrednio na komputerach pracowników. Udostępnia też szereg rozwiązań obejmujących infrastrukturę i wyspecjalizowane punkty końcowe firm Radvision i Lifesize dla małych, średnich i dużych sal konferencyjnych i sal posiedzeń.
– W służbie zdrowia rozwiązania wideo stają się niezbędne, ponieważ zależy nam na szybkiej współpracy lekarzy i specjalistów w różnych lokalizacjach — powiedział Gary Horn, wiceprezes ds. usług technologicznych i dyrektor ds. technicznych w firmie Advocate Health Care. – Rozwiązania te muszą być dostępne dla specjalistów w biurach i lekarzy w domach lub innych miejscach oddalonych od szpitala. Rozwiązania wideo firmy Alcatel-Lucent eliminują ograniczenia i uwzględniają każde urządzenie, co pozwala nam osiągnąć nasz cel i podejmować lepsze decyzje w nagłych przypadkach.
– Pakiet rozwiązań współpracy wizualnej Alcatela-Lucenta udostępnia rozwiązania wideo dla szerszej grupy użytkowników, w większej liczbie lokalizacji i z wykorzystaniem bogatszej gamy urządzeń — powiedział Tom Burns, prezes działu korporacyjnych rozwiązań strategicznych Alcatela-Lucenta. – Nasza strategia ma zapewnić klientom klasy biznesowej wybór wśród szerokiej gamy ekonomicznych opcji wideo — od współpracy z naszymi cenionymi partnerami w dziedzinie rozwiązań w celu stworzenia wspólnych systemów, aż po udostępnianie wbudowanych funkcji wideo na naszych nowych platformach komunikacyjnych OpenTouch.
– Wiele firm wdrożyło już systemy telepresence, a teraz chce rozszerzyć zasięg wideo poza salę konferencyjną i poszukuje nowych, bardziej przystępnych cenowo rozwiązań, które obejmowałyby również komputery biurkowe i urządzenia inteligentne — powiedziała Melissa Fremeijer, analityk w firmie IDC. – Wideo staje się jednym z wymagań biznesowych i kanałem niezbędnym również dla klientów, zatem coraz więcej firm będzie stawiać na rozwiązania łączące większe grupy ludzi, więcej punktów końcowych i lokalizacji.