Polskiej premierze nietypowego slidera Motoroli
w kinie Silver Screen towarzyszył pokaz filmu “Ultimatum Bournea”. W najnowszej części serii słynny agent korzysta z telefonu Motoroli. Ale nie jest to jedyne powiązanie kina z telefonem komórkowym: Jason Bourne będzie towarzyszył każdemu posiadaczowi nowego MOTO Z8.
Motorola, jako pierwsza na świecie, do każdego modelu tego telefonu dołączy pełnometrażowy film z przygodami Bournea zapisany na karcie microSD.
Nowy multimedialny telefon Motoroli to m.in. mobilne kino i czysty dźwięk w najwyższej jakości. Dzięki niemu można nagrywać i odtwarzać filmy z
prędkością 30 klatek na sekundę. Jako jeden z niewielu modeli na rynku
obsługuje standard kodowania sekwencji wideo H.264, a ponadto wyświetla
aż 16 milionów kolorów. Nową jakość dźwięku zapewnia technologia
Bluetooth Stereo – łącząca telefon ze słuchawkami stereofonicznymi bez
zbędnego kabla np. z bardzo lekkimi słuchawkami Motoroli MOTOROKR S9.
Multimedialność MOTO Z8 dopełniają: HSDPA, czyli błyskawiczny dostęp do
internetu, umożliwiający ściągniecie utworu muzycznego w kilka sekund.
Do tego aparat fotograficzny i wygodna przeglądarka stron w sieci.
– Stworzyliśmy MOTO Z8 z myślą o ludziach ceniących mobilny lifestyle, aktywnych, potrzebujących stałego dostępu do multimediów oraz internetu. Ta słuchawka z HSDPA daje możliwość błyskawicznego kontaktu, załatwiania spraw biznesowych…, a w wolnej chwili można obejrzeć ulubiony film, na co zwykle brakuje nam czasu w domu. Żeby każdym mógł się przekonać o świetnej jakości obrazu, do telefonu MOTO Z8 Motorola dodaje pełnometrażowy film – “Tożsamość Bourne’a”– mówi Małgorzata Matusiewicz, marketing menedżer Motoroli na region Europy Środkowo-Wschodniej.
Pełnej multimedialności i funkcjonalności MOTO Z8 towarzyszy niespotykany do tej pory wygląd. Ten slider Motoroli – w odróżnieniu od zwykłych modeli – po rozsunięciu “łamie się” i idealnie dopasowuje do owalnego kształtu twarzy. Dzięki temu telefon jest wygodny w użyciu, a głos dobrze słyszalny.
Wyposażony w duży wyświetlacz o idealnej ostrości MOTO Z8 doskonale nadaje się do oglądania filmów, zdjęć, przeglądania stron internetowych – zarówno pionowo, jak i horyzontalnie. Dzięki kartom microSD rozszerzającym pamięć do 4GB, na ulubioną muzykę i wszystkie potrzebne dane zawsze znajdzie się miejsce.
Podstawowe MOTOcechy:
- ergonomiczny kształt słuchawki dopasowującej się po rozsunięciu do owalu twarzy, grubość zaledwie 15,3 mm;
- prędkość pobierania danych (w tym muzyki lub sekwencji wideo) do 3.6Mbps, dzięki technologii HSDPA;
- telefon 3G umożliwiający m.in. prowadzenie wideo-rozmów;
- doskonała rozdzielczość wyświetlacza działającego w pozycji portretowej
i horyzontalnej: 320×240 pikseli (QVGA); - wyświetlacz o przekątnej 2.2”, 16 mln kolorów, TFT;
- aparat cyfrowy o rozdzielczości 2 megapiksele z 8x zoomem i diodą doświetlającą;
- doskonała jakość wideo konkurencyjna dla TV – nagrywanie i odtwarzanie
z prędkością do 30 klatek/ sek.; - obsługa
standardu kodowania sekwencji wideo H.264 pozwalająca m.in. na
odtwarzanie wideo w pełnej rozdzielczości ekranu (QVGA) z prędkością 30
klatek/sek.; - 90MB pamięci wbudowanej z możliwością rozszerzenia kartami pamięci microSD do 4GB;
- dostęp do mobilnej TV – streaming wideo;
- mobilne gry – dostęp do wybranych i popularnych gier oferowanych przez Electronic Arts, np. demo gry EA BIG SPORTS SSX3;
- system
operacyjny Symbian wraz z platformą Java dają możliwość instalowania
nowych programów wybranych z pośród tysięcy kompatybilnych aplikacji.