Od wielu lat Politechnika Gdańska jest otwarta na współpracę z mniejszymi i większymi firmami. Program kształcenia odpowiada na bieżące potrzeby przemysłu, gdzie współpraca pomiędzy uczelniami a przemysłem jest kluczowa. W efekcie tej współpracy wielu absolwentów, a nawet studentów znajduje zatrudnienie w firmach, które otworzyły swoje siedziby na Pomorzu. Technologie i produkty, które powstają na Politechnice, mogą zostać wdrożone wspólnie z partnerami na rynku.
Miejscem wymiany wiedzy i współpracy jest między innymi konferencja „Konkurencyjna edukacja. Uczelnia-Idea: cyfrowa transformacja”, w ramach której eksperci, przedstawiciele środowisk naukowych, biznesowych, administracyjnych, pozarządowych i medialnych będą zastanawiać się, czy szkoły wyższe przygotowują studentów do życia w świecie, który nie istnieje.
Tradycyjnym, uroczystym elementem programu konferencji będzie wręczenie dyplomów absolwentom studiów MBA Politechniki Gdańskiej. W tym roku wyjątkowy charakter tej uroczystości podkreśli obecność wśród zaproszonych gości dyrektorów studiów MBA z innych polskich uczelni oraz przedstawicieli przemysłu, w tym Intela.
– Intel aktywnie wspiera słuchaczy studiów MBA Politechniki Gdańskiej. Razem kształcimy wszechstronnych, utalentowanych absolwentów o praktycznym podejściu do pracy akademickiej i świetnie odnajdujących się w świecie biznesu. W ramach współpracy poruszamy tematy ważne dla całej branży oraz dla studentów i pracodawców, powiązane między innymi ze sztuczną inteligencją czy uczeniem głębokim (Deep Learning). Podpisanie Memorandum of Understanding bez wątpienia jeszcze bardziej zacieśni naszą współpracę, która w ten sposób obejmie ogół studentów i pracowników naukowych Politechniki Gdańskiej – zaznacza dr Barbara Stepnowska, dyrektor programu MBA PG.
Na początku konferencji przedstawiciele firmy Intel oraz Politechniki Gdańskiej podpiszą porozumienie (Memorandum of Understanding), umożliwiające szeroką współpracę w zakresie kształcenia studentów oraz prowadzenie wspólnych projektów badawczo-rozwojowych.
Porozumienie podpiszą Krzysztof Jurczyk, dyrektor ds. operacyjnych w polskim oddziale Intela oraz prof. Piotr Dominiak, prorektor Politechniki Gdańskiej ds. internacjonalizacji i innowacji. Na uroczystości będzie również obecny Fabian Cieślik, odpowiedzialny w firmie Intel za kontakty i współpracę.
Umowa podpisana zostanie w środę, 18 kwietnia o godzinie 10.15 na Dziedzińcu Fahrenheita w Gmachu Głównym Politechniki Gdańskiej.
Organizatorami konferencji „Konkurencyjna edukacja. Uczelnia-Idea: cyfrowa transformacja” są Studia MBA Politechniki Gdańskiej, Wydział Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej, Gdański Klub Biznesu, ESO Audit i Fundacja GAP. Konferencja odbędzie się w ramach cyklu Open Eyes Economy on Tour. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz prof. dr hab. inż. Jacek Namieśnik, Rektor Politechniki Gdańskiej.