Jerzy Toborowicz, Monika Swaczyna i Piotr Osiadły zostali laureatami konkursu „Polska Cyfrowa 2020+” organizowanego przez Krajową Izbę Gospodarczą. Młodzi doktoranci, zajmujący się badaniem przyszłości Internetu, stosowaniem nowych technologii i szeroko pojętą cyfryzacją, otrzymali stypendia naukowe ufundowane przez Orange Polska. Wyniki konkursu zostały ogłoszone 25 listopada podczas debaty „Impet cyfrowy. Polak e-gotowy?”
odbywającej się w siedzibie Orange Polska w ramach cyklu spotkań Miasteczko Myśli.
Stypendia naukowe w wysokości 10 000 zł, ufundowane przez OPL, przyznane zostały autorom najciekawszych opracowań w kategoriach ekonomii, prawa i socjologii:
- ekonomia – Jerzy Toborowicz (Akademia Leona Koźmińskiego), za pracę: Jak polityka cyfrowa może pomóc uchronić Polskę przed Pułapką Średniego Dochodu;
- prawo – Monika Swaczyna (PAN), za pracę: Usprawnienie innowacyjności;
- socjologia – Piotr Osiadły (Dolnośląska Szkoła Wyższa), za pracę: Dzień z życia Jasia Wykluczonego – osoba z niepełnosprawnością intelektualną w cyfrowym świecie roku 2020+.
– Cieszymy się, że mogliśmy poznać bardzo interesujących młodych ludzi z ciekawym spojrzeniem na przyszłość cyfrowej Polski, która również dla Orange stanowi nie tylko wyzwanie, ale i priorytet w codziennej działalności – powiedział Piotr Muszyński, wiceprezes Orange Polska ds. operacyjnych.
Nagrodzeni naukowcy wzięli udział w debacie „Impet cyfrowy. Polak e-gotowy?”, w trakcie której mogli skonfrontować swoje poglądy jak optymalnie zarządzać rozwojem cyfrowym Polski z opiniami ekspertów m.in ministerstwa cyfryzacji, GIODO i Fundacji demosEUROPA.
Miasteczko Myśli to cykl debat na tematy ważne dla Orange Polska i rynku, nie tylko telekomunikacyjnego. Trzecia edycja została poświęcona właśnie cyfryzacji.