niedziela, 6 kwietnia, 2025

Nasze serwisy:

Więcej

    Posiedzenie Grupy Doradczej ds. Rozwoju Telekomunikacji (TDAG) ITU

    Zobacz również

    W dniach 16-18 marca br. w siedzibie Międzynarodowego Związku Telekomunikacyjnego (ITU) w Genewie odbyło się posiedzenie Grupy Doradczej ds. Rozwoju Telekomunikacji (TDAG). Posiedzenie TDAG ma istotne znaczenie dla przygotowań do Światowej Konferencji Rozwoju Telekomunikacji (WTDC-17), która odbędzie się w przyszłym roku. Delegacja UKE, pod przewodnictwem Prezes Magdaleny Gaj, wzięła aktywny udział w dyskusji na temat działań sektora ITU-D, która ma na celu wdrożenie globalnych

    - Reklama -

    Celów Zrównoważonego Rozwoju (ang. Sustainable Development Goals, SDGs), przyjętych przez Zgromadzenie Ogólne ONZ we wrześniu 2015 r. Kluczowymi zadaniami sektora ITU-D jest wspieranie inicjatyw i projektów krajowych oraz regionalnych z zakresu łączności elektronicznej.

    Podczas spotkań z Sekretarzem Generalnym ITU, Houlinem Zhao oraz Dyrektorem Biura Rozwoju Telekomunikacji ITU, Brahimą Sanou, Prezes UKE przybliżyła inicjatywy podejmowane przez Polskę w zakresie wspierania rozwoju dostępu do sieci i usług, m.in. prowadzoną przez UKE inwentaryzację infrastruktury telekomunikacyjnej. W dniach 11-12 kwietnia br. Polska będzie gospodarzem organizowanej wspólnie z ITU i Komisją Europejską konferencji regionalnej na temat usług szerokopasmowych i mapowania infrastruktury telekomunikacyjnej.

    Polska bierze aktywny udział w pracach sektora ITU-D. UKE współpracuje z ITU w zakresie budowy Interaktywnej Mapy Transmisji Naziemnej (Włókna Optyczne i Mikrofale) dla Polski. Prowadzona jest współpraca bilateralna z wybranymi państwami i regulatorami rynku łączności elektronicznej, służąca wymianie najlepszych doświadczeń m.in. na temat działań inwestycyjnych i regulacyjnych, mających na celu zwiększenie dostępu do usług i sieci telekomunikacyjnych. Ponadto Polska aktywnie zaangażowała się w inicjatywę „Kobiety i dziewczęta w ICT” oraz każdego roku w trakcie WSIS Forum organizowanego przez ITU prowadzi narodowe warsztaty, prezentujące projekty realizowane w obszarze społeczeństwa informacyjnego. W ramach dyskusji podczas TDAG delegacja Polski zwracała uwagę na znaczenie technologii informacyjnych i komunikacyjnych w budowaniu inkluzyjnego społeczeństwa informacyjnego, w szczególności podkreśliła wagę przeciwdziałania wykluczeniu cyfrowemu i rozwoju infrastruktury szerokopasmowej.

    ŹródłoUKE
    0 komentarzy
    najnowszy
    najstarszy oceniany
    Inline Feedbacks
    View all comments
    - Reklama -

    Najnowsze

    Xiaomi Fan Festival – tańsze smartfony w Orange

    Rozpoczęliśmy coroczną wielką promocję na produkty marki Xiaomi. Tym razem akcja zniżkowa obejmuje 5 modeli popularnych telefonów. Można zaoszczędzić...