piątek, 22 listopada, 2024

Nasze serwisy:

Więcej

    Pracownicy firmy Selene mogą spać spokojnie dzięki Microsoft Azure

    Zobacz również

    Firma Selene, producent wysokiej jakości materacy i akcesoriów wspierających zdrowy sen korzysta z Microsoft Azure i Office 365, dzięki czemu przyspieszyła proces obsługi klienta o 30%. Przedstawiciele firmy przyznają, że komfort i bezpieczeństwo to dwa kluczowe aspekty, które zaważyły na wyborze chmury Microsoft. „Bez obaw wykorzystujemy usługi Microsoft, bo wiemy, że są naprawdę bezpieczne.

    - Reklama -

    Nasze dane i informacje są chronione, dzięki, m.in. szyfrowanej komunikacji. Wszelkie zmiany, które chcemy wprowadzić, pojawiają się już następnego dnia. Nie musimy czekać na dostawę nowych części czy serwerów. Wybraliśmy spokój i komfort zamiast problemów”- podsumowuje Krzysztof Rutkowski, Kierownik IT w Selene.

    Nowe wyzwania – nowe możliwości
    Istniejąca na rynku od 1999 roku firma Selene zajmuje się sprzedażą produktów związanych z ergonomią snu. Przedsiębiorstwo działa w całej Polsce, ma ponad 30 sklepów stacjonarnych, a także prowadzi własny sklep internetowy. Z tego względu firma stale poszukuje innowacyjnych rozwiązań, które mogą dać przewagę rynkową i oszczędności.

    Na potrzeby wdrożenia nowego systemu ERP, Selene szukała rozwiązania, które zapewniłoby ciągłość działania, wysoką skalowalność oraz optymalizację kosztową. Specyfika działalności firmy wymagała wprowadzenia takiego rozwiązania, które umożliwiłoby z jednej strony ciągłe i stabilne połączenie z oddziałów do aplikacji sprzedażowej, a z drugiej strony było odpowiednio zabezpieczone i dodatkowo szyfrowane.

    Określone wymagania firmy wynikają ze specyfiki prowadzonej działalności. Selene ma oddziały rozsiane po całym kraju, prowadząc sprzedaż detaliczną korzysta z drukarek fiskalnych, potrzebuje więc optymalnej ochrony w postaci szyfrowanego, stabilnego i odpowiednio zabezpieczonego połączenia. Ponadto, dynamicznie rozwijająca się firma może potrzebować w każdej chwili większej mocy obliczeniowej, dostępnej od zaraz.

    Wdrożenie systemów ERP wymaga standardowo znacznych wydatków na infrastrukturę IT – niezbędny jest zakup serwerów i dodatkowego sprzętu, systemów operacyjnych i baz danych. To zwykle duża inwestycja, która dodatkowo podnosi koszty operacyjne związane z obsługą, zapewnianiem bezpieczeństwa i wysokiego poziomu dostępności usługi.

    Takie tradycyjne podejście oparte na rozbudowie infrastruktury można jednak zastąpić bardziej innowacyjnym i wykorzystać moc obliczeniową z chmury. Po szczegółowych analizach podjęto decyzję o wykorzystaniu infrastruktury Azure, jako rozwiązania, które nie tylko zapewnia optymalizację kosztową, ale także bezpieczeństwo, wysoką dostępność i skalowalność. Dodatkowo, dzięki takiemu podejściu, dział IT firmy może skupić się na wspieraniu potrzeb biznesowych, a nie na czasochłonnej opiece nad infrastrukturą IT.

    Chłodna kalkulacja wszystkich kosztów zakupu i utrzymywania własnych serwerów, podwójnego łącza internetowego i kosztów pobocznych vs komfort i bezpieczeństwo, jakie klient zyskuje dzięki Azure zaważyła na wyborze klienta- dodaje Marcin Świerbel z Supremo, firmy IT wspierającej Selene w procesie wdrożenia.

    Innym wyzwaniem dla organizacji były problemy występujące w komunikacji wewnętrznej, wymianie informacji i współpracy między pracownikami. Office 365 okazał się optymalnym rozwiązaniem.

    Jak mówi Krzysztof Rutkowski, Kierownik IT w firmie Selene: – Office 365 zadomowił się u nas na dobre, nawet zanim w pełni wprowadziliśmy Azure. Pracownicy są zadowoleni, że mogą swobodnie kontaktować się z dowolnego miejsca, o dowolnej porze. Dzięki temu rozwiązaniu oszczędzamy średnio aż 30% czasu w procesie obsługi klienta, w porównaniu do poprzedniego modelu pracy.

    Ostatecznie, partner Microsoft, firma Supremo, pomógł także w konfiguracji bazy danych i zabezpieczenia kopii roboczych. Obecnie, firma usprawnia także infrastrukturę teleinformatyczną pod względem ekonomicznym. Wykorzystując nowe mechanizmy skalujące zasoby w godzinach wieczornych, kiedy ruch jest znikomy, organizacja osiąga wymierne oszczędności finansowe.

    ŹródłoMicrosoft
    guest
    0 komentarzy
    najnowszy
    najstarszy oceniany
    Inline Feedbacks
    View all comments
    - Reklama -

    Najnowsze

    Średnio 455 osób rocznie ginie w pożarach budynków

    Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji złożyło projekt rozporządzenia, w ramach którego obowiązkowa będzie instalacja autonomicznego czujnika dymu lub tlenku...