czwartek, 20 lutego, 2025

Nasze serwisy:

Więcej

    Prezes Comarch o deregulacji w sektorze IT – wywiad dla portalu tvn24.pl

    Zobacz również

    Jarosław Mikos, prezes zarządu Comarch S.A., udzielił wywiadu portalowi tvn24.pl, w którym omówił kluczowe kwestie związane z potencjalną deregulacją sektora IT. Zaznaczył, że nadmierne regulacje mogą prowadzić do odpływu najlepszych talentów z Polski i Europy, co negatywnie wpłynie na konkurencyjność branży.

    - Reklama -

    Regulacja AI – z zachowaniem rozsądku
    – Jesteśmy jednym z największych przedsiębiorstw informatycznych na polskim rynku i obawiamy się przeregulowania w zakresie sztucznej inteligencji – powiedział Prezes. – AI to tak wielka rewolucja, że jest porównywalna z rewolucją Gutenberga. Ma ona olbrzymie znaczenie biznesowe, pod kątem efektywności.

    Zwrócił również uwagę, że sztuczna inteligencja może realnie wspierać przedsiębiorców w codziennej działalności, np. w kontaktach z klientami, automatyzacji procesów i usprawnianiu operacji biznesowych.

    Krajowy System e-Fakturowania
    Jarosław Mikos odniósł się także do Krajowego Systemu e-Faktur (KSeF), podkreślając jego znaczenie dla gospodarki i wyrównania szans na rynku.

    Comarch jest wielkim zwolennikiem Krajowego Systemu e-Faktur i uważamy, że KSeF powinien być obowiązkowo wprowadzony jak najszybciej, bo on wyrównuje wszystkim szanse, pozwala przedsiębiorcom być bardziej transparentnymi w tym zakresie i konkurować na tych samych zasadach. To z kolei stymuluje innowacyjność, pracowitość oraz przejrzystość w prowadzeniu biznesu.

    Cyberbezpieczeństwo jako priorytet
    Podkreślił także rosnącą rolę cyberbezpieczeństwa w kontekście postępującej cyfryzacji i wdrażania nowych technologii.


    Zdajemy sobie sprawę w Comarch, co oznacza cyberbezpieczeństwo, czyli bezpieczeństwo informatyczne, bezpieczeństwo naszych danych osobowych, ale także bezpieczeństwo związane z tym, byśmy nie byli podatni na manipulacje, na fałszywe i szkodliwe przekazy. Unia Europejska wyraża w tym zakresie niepokój. Powinniśmy tutaj wykazać się większą odwagą, wydawać pieniądze na cyberbezpieczeństwo, ale z drugiej strony, powinniśmy bardzo dbać o możliwość innowacyjnego rozwoju sztucznej inteligencji, produktów dla naszych klientów i poprawę efektywności w biznesie.

    ŹródłoComarch
    guest
    0 komentarzy
    najnowszy
    najstarszy oceniany
    Inline Feedbacks
    View all comments
    - Reklama -

    Najnowsze

    AGI – szansa czy game over dla ludzkości?

    Maszyny mogą próbować wygrać z nami za wszelką cenę. Sztuczna inteligencja ma wspierać, a nie zastąpić człowieka. To głos...