poniedziałek, 16 września, 2024

Nasze serwisy:

Więcej

    Projekt Tor niszczy operatorów przekaźników w schemacie kryptowalut

    Zobacz również

    Projekt Tor ogłosił niedawno znaczący ruch mający na celu zabezpieczenie integralności swojej sieci – usunięcie kilku przekaźników sieciowych. Odkryto, że przekaźniki kluczowe dla routingu i anonimizacji ruchu internetowego, stanowią część schematu kryptowalutowego wysokiego ryzyka. Sieć Tor opiera się na przekaźnikach często obsługiwanych przez ochotników w celu szyfrowania danych i zapewniania użytkownikom anonimowości.

    - Reklama -

    Projekt TOR odkrył niezatwierdzony program kryptowalutowy

    Kłopotliwe przekaźniki były częścią planu obiecującego zyski z tokenów kryptograficznych, którego Projekt Tor nie popierał ani nie zatwierdzał. W poście na blogu rzecznik prasowy Projektu Tor stwierdził:

    „Uważamy, że te przekaźniki są szkodliwe dla sieci Tor z wielu powodów, w tym z tego, że niektóre przekaźniki nie spełniają naszych wymagań oraz że takie schematy finansowe stanowią poważne zagrożenie dla integralności sieci i reputacji naszego projektu.”

    Kontrowersje społeczne i obawy etyczne

    Decyzja o odłączeniu tych przekaźników wywołała ożywioną debatę wśród użytkowników i entuzjastów Tora. Zasadnicza kwestia polega na zrównoważeniu podstawowych zasad projektu, czyli walki z cenzurą i inwigilacją, z praktycznymi wyzwaniami związanymi z zarządzaniem siecią zrzeszającą wolontariuszy.

    Prowadzenie przekaźników dla zysku jest sprzeczne z walką społeczności z cenzurą i inwigilacją, a utrzymanie etosu sieci opartego na wolontariacie jest niezbędne dla wiarygodności i uczciwości projektu.

    Zalecenia zespołu Bitdefender dotyczące prywatności w Internecie

    Chociaż Tor pozostaje silną opcją zapewniającą prywatność w Internecie, użytkownicy powinni również zbadać inne metody, takie jak VPN. Zrozumienie kluczowych różnic między Torem a sieciami VPN jest sprawą najwyższej wagi, ponieważ oferują one podobne, ale jednak różne podejścia do prywatności i bezpieczeństwa – mówi Krzysztof Budziński z firmy Marken Systemy Antywirusowe, polskiego dystrybutora oprogramowania Bitdefender.

    Ostatnie działania Tor Project podkreślają cienką granicę pomiędzy utrzymaniem bezpiecznej, anonimowej sieci a potencjalnym ryzykiem wynikającym z chęci zysku. Zespół Bitdefender zachęca użytkowników do zachowania czujności i poszerzania wiedzy o dodatkowych opcjach prywatności dostępnych w Internecie.

    guest
    0 komentarzy
    najnowszy
    najstarszy oceniany
    Inline Feedbacks
    View all comments
    - Reklama -

    Najnowsze

    Media społecznościowe: sztuka omijania pułapek

    Media społecznościowe pozwalają ludziom łączyć się, dzielić doświadczeniami zawodowymi, zdjęciami czy filmami. Jednak nadmierna chęć do wymiany informacji i...