czwartek, 21 listopada, 2024

Nasze serwisy:

Więcej

    Przełom w odzyskiwaniu danych z rozwiązań SDS

    Zobacz również

    Firma Kroll Ontrack opracowała pierwszą na rynku, skierowaną do użytkowników biznesowych technologię odzyskiwania danych utraconych z rozwiązań SDS – pamięci masowych zdefiniowanych programowo (ang. Software Defined Storage). Pozwala ona na deszyfrowanie konfiguracji zapisu danych w SDS, a tym samym odczyt bloków danych i „cofnięcie zegara” do momentu przed wystąpieniem utraty informacji.

    - Reklama -

    Opracowana przez ekspertów technologia umożliwia skuteczny odzysk danych z implementacji SDS, stosowanych przez wszystkich producentów, uwzględnionych m.in. przez firmę Gartner w znanym w branży raporcie Magic Quadrant. Rozwiązania SDS to wirtualne systemy pamięci masowych, które definiowane są przez oprogramowanie, niezależne od warstwy fizycznej. SDS grupuje fizyczne pamięci masowe, pochodzące często od różnych dostawców, w celu jak najbardziej efektywnego wykorzystania ich pojemności. Odzysk danych zapisanych przy wykorzystaniu SDS można porównać do odzyskiwania danych z macierzy RAID. Jest to bardzo złożone zadanie, z uwagi na stosowanie własnych standardów zapisu oraz różnych metod implementacji SDS przez każdego z producentów. Dzięki nowej technologii odzyskiwania danych opracowanej przez Kroll Ontrack użytkownicy, w przypadku utraty informacji, będą mogli sięgnąć do zasobów, zawierających kluczowe dla nich pliki.

    Popularne ze względu na prostotę implementacji i zarządzania, rozwiązania SDS umożliwiają administratorom szybkie konfigurowanie nieprzydzielonych magazynów danych i ich dystrybucję do wielu dysków i wielu obszarów, co optymalizuje wydajność systemu. W razie wystąpienia błędu podczas konfiguracji lub gdy ścieżki dostępu do oprogramowania czy sprzętu są w użyciu, może dojść do utraty danych. Dzieje się tak, gdy informacje systemowe dotyczące lokacji danych zostaną usunięte.

    To, że wskaźniki istotne dla rozwiązań SDS nie są dostępne nie oznacza, że dane zostały bezpowrotnie utracone. Jednak procesy ich odzyskiwania w takich przypadkach są skomplikowane. Każdy rodzaj rozwiązań SDS posiada bowiem własną metodę przechowywania danych, podobnie jak w przypadku macierzy RAID. Niezależnie od tego, czy mamy do czynienia z pamięcią EMC, NetApp, Dell, HP EVA czy innym systemem, opracowana przez Kroll Ontrack metoda deszyfrowania konfiguracji SDS umożliwia odczytanie surowych bloków danych. Oznacza to w praktyce „cofnięcie zegara” do momentu przed wystąpieniem utraty danych. Ta funkcja daje użytkownikom biznesowym pewność, że nie utracą kluczowych informacji, nawet jeśli ich ostatni snapshot lub kopia zapasowa nie są aktualne – mówi Paweł Odor, główny specjalista polskiego oddziału Kroll Ontrack.

    Kroll Ontrack odnotował w minionym roku wzrost liczby zapytań o odzyskiwanie danych z rozwiązań SDS od użytkowników biznesowych, którzy wcześniej uzyskali z innych źródeł informację, że odzyskanie informacji nie jest możliwe bez kopii zapasowej. Specjaliści firmy przeprowadzili w 2014 roku aż o 53 procent więcej procesów odzyskiwania danych z SDS niż w 2013 roku.

    ŹródłoKroll Ontrack
    guest
    0 Comments
    najnowszy
    najstarszy oceniany
    Inline Feedbacks
    View all comments
    - Reklama -

    Najnowsze

    Dołącz ze SkyCash do programu Mastercard Bezcenne Chwile

    Bezcenne Chwile to wyjątkowy program, w którym płatności pracują na Ciebie! Płać kartą Mastercard zarejestrowaną w programie w aplikacji SkyCash...