14 czerwca 2016 r. w warszawskim hotelu Sheraton odbyła się konferencja „Cyberbezpieczeństwo Przemysłu i Infrastruktury Krytycznej” zorganizowana przez Kaspersky Lab Polska we współpracy z Kancelarią Prawną Maruta Wachta. Wydarzenie zgromadziło ponad pięćdziesięciu ekspertów z branży przemysłowej. Od pewnego czasu jesteśmy świadkami cyberataków na infrastrukturę krytyczną, które stanowią coraz poważniejsze zagrożenie, szczególnie w kontekście faktu, że wiele aktywnych
systemów przemysłowych powstało dawno temu, a podczas ich projektowania inżynierowie nie brali pod uwagę bezpieczeństwa informatycznego. Co ważne, w środowiskach przemysłowych cyberzagrożenia mogą przekroczyć granice sieci komputerowych i zaatakować sprzęt obiektów, narażając zarówno środowisko naturalne, jak i życie ludzkie.
W celu poruszenia tych bardzo ważnych kwestii bezpieczeństwa i zaproponowania ich kompleksowego rozwiązania firma Kaspersky Lab Polska zorganizowała we współpracy z Kancelarią Prawną Maruta Wachta konferencję „Cyberbezpieczeństwo Przemysłu oraz Infrastruktury Krytycznej”. Wydarzenie zgromadziło ponad pięćdziesięciu specjalistów – przedstawicieli branży przemysłowej m.in. z sektora energetycznego, paliwowego, transportowego oraz motoryzacyjnego. Na konferencji byli także obecni przedstawiciele struktur rządowych i mediów oraz integratorzy wdrażający rozwiązania informatyczne w sieciach przemysłowych. Wydarzenie objęły patronatem medialnym redakcje magazynów DLP Expert oraz My Company Polska.
W trakcie konferencji eksperci z Kaspersky Lab przedstawili krajobraz cyberzagrożeń dla przemysłu, a także zaprezentowali rozwiązanie Kaspersky Industrial CyberSecurity, które stanowi odpowiedź na pilną potrzebę zarządzania takimi zagrożeniami oraz zapewnienia ochrony ciągłości i integralności procesów technologicznych w środowiskach przemysłowych na wypadek cyberataków.
Mec. Marcin Maruta, wspólnik z Kancelarii Prawnej Maruta Wachta, przedstawił kwestie cyberbezpieczeństwa z prawnego punktu widzenia, a także omówił obecne regulacje i nadchodzące zmiany oraz udział prawników w strategii zarządzania incydentami.