piątek, 22 listopada, 2024

Nasze serwisy:

Więcej

    Sąd Apelacyjny oddalił apelację KIGEiT

    Zobacz również

    Wyrok w sprawie z apelacji Krajowej Izby Gospodarczej Elektroniki i Telekomunikacji od wyroku Sądu Okręgowego – Sądu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, ws. ustalenia, że na rynku świadczenia usług hurtowego dostępu do infrastruktury sieciowej występuje przedsiębiorca o znaczącej pozycji rynkowej. W dniu 16 lutego 2015 r. Sąd Apelacyjny w Warszawie ogłosił wyrok w sprawie z apelacji Krajowej Izby Gospodarczej Elektroniki i Telekomunikacji (dalej KIGEiT) od wyroku Sądu Okręgowego

    - Reklama -

    Sądu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (SOKiK) z dnia 4 grudnia 2013 r. sygn. akt XVII AmT 21/11 którym SOKiK oddalił odwołanie KIGEiT od decyzji Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej z dnia 30 grudnia 2010 r. nr DART-SMP-6040-2/10 (52) w sprawie określenia rynku właściwego jako rynku świadczenia usług hurtowego dostępu do infrastruktury sieciowej (w tym dostępu dzielonego lub w pełni uwolnionego) ustalenia, że na ww. rynku występuje przedsiębiorca o znaczącej pozycji rynkowej, wyznaczenia Telekomunikacji Polskiej S.A. (obecnie Orange Polska S.A.) jako przedsiębiorcy o znaczącej pozycji rynkowej na powyższym rynku, nałożenia obowiązków regulacyjnych.

    Sąd Apelacyjny oddalił apelację KIGEiT.
     
    Sąd Apelacyjny wskazał, iż apelacja powoda nie była zasadna. Przede wszystkim nie mógł zostać uwzględniony zarzut błędnej oceny dowodów. Wbrew twierdzeniom Powoda Sąd pierwszej instancji odniósł się do kwestii podnoszonych przez Powoda. W uzasadnieniu wyroku wykazano różnice pomiędzy dotychczas zdefiniowanym rynkiem (w decyzji z 2007 r.), a rynkiem zdefiniowanym w zaskarżonej decyzji. Sąd pierwszej instancji wyjaśnił, iż obecna definicja rynku miała charakter bardziej ogólny.

    Odnośnie zaś pozostałych zarzutów apelacji, Sąd Apelacyjny wskazał, iż stanowią one powielenie zarzutów odwołania. Nie ma potrzeby, odnoszenia się do nich w ustnych motywach wyroku, albowiem uczynił to sąd pierwszej instancji w uzasadnieniu zaskarżonego wyroku, a Sąd drugiej instancji tą argumentację podziela.

    Wyrok jest prawomocny.

    ŹródłoUKE
    guest
    0 komentarzy
    najnowszy
    najstarszy oceniany
    Inline Feedbacks
    View all comments
    - Reklama -

    Najnowsze

    Dołącz ze SkyCash do programu Mastercard Bezcenne Chwile

    Bezcenne Chwile to wyjątkowy program, w którym płatności pracują na Ciebie! Płać kartą Mastercard zarejestrowaną w programie w aplikacji SkyCash...