W dniu 27 listopada 2007 r. przed Wojewódzkim Sądem Administracyjnym odbyła się rozprawa dotycząca skargi TP S.A. na postanowienie Prezes UKE z dnia 24 lipca 2007 r. w przedmiocie sprostowania oczywistej omyłki w treści decyzji z 29 marca 2007 roku.
Sprawa dotyczyła zmiany umowy o połączeniu sieci, zawartej w dniu 30 października 2002 r., pomiędzy spółką Długie Rozmowy S.A. a Telekomunikacją Polską S.A., poprzez wprowadzenie do tej umowy zapisów dotyczących rozliczeń z tytułu wzajemnego korzystania z sieci telekomunikacyjnej, w sposób odpowiadający ofercie ramowej RIO 2006.
Zaskarżonym postanowieniem Prezes UKE, w trybie przewidzianym dla instytucji sprostowania oczywistej omyłki, dokonał sprostowania w treści decyzji z dnia 29 marca 2007 r., w części dotyczącej wyliczenia do jakiego typu połączenia stosuje się rozliczenia ruchu w oparciu o Płaskie Stawki Interkonektowe, sformułowania: „od Abonentów TP” i „do Abonentów TP” na sformułowania: „od Abonentów” i „do Abonentów”.
Wojewódzki Sąd Administracyjny dzisiejszym wyrokiem uchylił postanowienie Prezesa UKE z dnia 24 lipca 2007 r. i poprzedzające je postanowienie z dnia 25 kwietnia 2007 r. oraz stwierdził, że uchylone postanowienia nie podlegają wykonaniu.
W ustnych motywach Sąd wskazał, iż doszło do naruszenia art. 113 par. 1 Kodeksu postępowania administracyjnego, podnosząc, iż przepis ten zawiera w sposób wyczerpujący możliwości dokonania sprostowania oczywistej omyłki. Zdaniem Sądu omyłki muszą być oczywiste, a w niniejszej sprawie w drodze sprostowania dokonanego przez Prezesa UKE doszło do zmiany merytorycznej.
Wyrok nie jest prawomocny.