Jedna z najbardziej udanych wersji systemu operacyjnego Android to zdecydowanie największa zaleta Samsunga Galaxy Core 2. Poza tym mamy tu do czynienia z klasycznym smartfonem w naprawdę korzystnej cenie. Pierwszy Galaxy Core, który debiutował jeszcze w 2013 roku, zdążył się już nieco zestarzeć, w związku z czym Samsung wprowadził na rynek jego bezpośredniego następcę: model Galaxy Core 2.
O rewolucji nie może być mowy, o ewolucji – jak najbardziej. Nadal mamy tu do czynienia z klasycznym smartfonem, który przy okazji odświeżenia zyskał po prostu nowy hardware i software. Tylko tyle i aż tyle. Ale od początku.
Wykonanie i wygląd zewnętrzny
Niedrogi Samsung Galaxy Core 2 może się podobać. Niektórzy powiedzą pewnie, że jest to smartfon przewidywalny, natomiast ja – jako miłośnik prostych rozwiązań – powiem, że tego typu klasyczny design odpowiada mi w 100 procentach. Galaxy Core 2 pod względem wyglądu nieco przypomina nawet flagową serię Galaxy S, jest tylko odrobinę mniejszy i grubszy. Co nie zmienia jednak faktu, że w swojej kategorii cenowej wypada naprawdę ponadprzeciętnie.
Wykonanie tego niskobużetowca to jednak mega pozytywne zaskoczenie. W życiu nie pomyślałbym, że smartfon w tej cenie może być tak dobrze i solidnie wykonany. Po wzięciu Galaxy Core 2 do ręki od razu czuć, że to kawał naprawdę solidnej konstrukcji. Obudowa nie trzeszczy jeśli trochę mocniej ją ściśniemy, a wszystkie elementy są do siebie niemal perfekcyjnie dopasowane. Do tego stopnia, że kompletnie nie przeszkadzał mi fakt, że telefon niemalże w całości jest wykonany z tworzywa sztucznego.
Tylna część obudowy jest pokryta samsungowym klasykiem, czyli 'plastikową skórką’, którą znamy z wielu innych, również tych flagowych, smartfonów firmy. Wzdłuż krawędzi obudowy przebiega jedynie całkiem skromna, metalowa ramka, która może i nie wygląda jakoś powalająca, ale przynajmniej nadaje urządzeniu solidności, która jest jedną z jego największych zalet.
Ekran i system operacyjny
Samsung Galaxy Core 2 posiada wyświetlacz o przekątnej 4,5 cala, czyli optymalny – nie za duży, nie za mały – przynajmniej dla mnie. Przeglądanie internetu i oglądanie filmów na YouTube jest na tym smartfonie odpowiednio komfortowe. Cała konstrukcja wygodnie mieści się też w dłoni i daje się obsługiwać przy pomocy jednej ręki.
Jeśli zaś chodzi o jakość wyświetlanego obrazu, to musicie wiedzieć, że odwzorowanie kolorów oraz kąty widzenia stoją tu na zaskakująco wysokim poziomie. Jak na smartfon z tej półki cenowej, jest naprawdę nieźle. Jeśli już miałbym się do czegoś przyczepić, to byłaby to kiepska jakość czerni oraz nie do końca zadowalający poziom jasności ekranu, który może dać się we znaki podczas nieco bardziej słonecznych dni.
Na ekranie Samsunga Galaxy Core 2 system operacyjny Android 4.4 KitKat jest prezentowany w rozdzielczości WVGA (800 x 480 pikseli), co przekłada się na 207 pikseli na cal. Software to kolejna zaleta opisywanego modelu, bowiem KitKat to zdecydowanie jedna z najbardziej udanych i popularnych wersji Androida.
Wydajność i podzespoły
Na początku jedno musimy sobie wyjaśnić: Samsung Galaxy Core 2 nie jest demonem prędkości, ale przecież nie może być nim smartfon, który można kupić za tak niską cenę. Moc obliczeniową zapewnia mu 4-rdzeniowy procesor o częstotliwości taktowania 1,2 GHz, który otrzymuje wsparcie ze strony 512 MB pamięci operacyjnej RAM. Na gry, aplikacje oraz dane producent przeznaczył 4 GB wbudowanej pamięci flash, którą można rozszerzyć przy pomocy karty microSD.