SoftwareHut, czyli najprężniejsza spółka Grupy Kapitałowej TenderHut, łączy się z kolejną firmą i tworzy piąte centrum deweloperskie technologicznej grupy w Polsce. Spółka Order of Code z Przemyśla 21 sierpnia 2018 r. zasiliła szeregi białostockiej grupy IT. Konsolidacja polskiego rynku IT to jeden z głównych celów, jakie Grupa TenderHut postawiła przed sobą na początku swojej działalności. Plan jest konsekwentnie realizowany.
W poprzednich latach technologiczny lider regionu połączył siły z LemonTea, QBurst Poland, LIT i GSWtech. Tym razem SoftwareHut, spółka-córka Grupy TenderHut, zaprasza do współpracy Order of Code – firmę programistyczną z Przemyśla.
Konsolidacja siłą napędową
Na Order of Code nie kończą się jednak plany Grupy Kapitałowej TenderHut. – Prowadzimy w tej chwili zaawansowane rozmowy z jeszcze dwoma innymi firmami IT, z którymi chcielibyśmy skonsolidować naszą spółkę ProtectHut. Takie połączenie wzmocniłoby nas w zakresie usług cyberbezpieczeństwa. To sektor IT, w którym jest jeszcze wiele do zrobienia, dlatego chcemy być coraz silniejsi. Uda nam się to tylko w połączeniu z innymi – mówi Jerzy Potocki, Head of M&A TenderHut. – Trzeba też nadmienić, że udziałowcy Order of Code zostali akcjonariuszami grupy TenderHut, nie zależało nam na wykupieniu ich, a na wspólnym rozwoju większego podmiotu – dodaje Robert Strzelecki, prezes Grupy TenderHut. Wśród klientów grupy TenderHut są globalne korporacje np. Thermo Fisher Scientific, Agco, spółki zależne SODEXO, trzy z czterech spółek wchodzących w skład Wielkiej Czwórki, czy największy koncern petrochemiczny w Europie Środkowej. Ponad 90 proc. klientów Grupy TenderHut to firmy z Europy Zachodniej, Skandynawii oraz USA. Grupa, w ramach otrzymanego wsparcia unijnego, zakłada ofertę publiczną i debiut na GPW, który będzie miał miejsce najprawdopodobniej w pierwszym kwartale 2020 roku.
Software house’y, łączcie się!
– Przedkładamy wspólną pracę na rzecz zwiększania przewagi konkurencyjnej, szczególnie na rynkach zachodnich, nad rywalizację pomiędzy rodzimymi firmami. Polskie podmioty mogą konkurować na rynkach zagranicznych tylko wtedy, kiedy będą działały w grupie – mówi Robert Strzelecki. Białostocka spółka rozwija swoją działalność, a częścią składową tych zmian jest m.in. łączenie się i współpraca z innymi firmami. SoftwareHut od kilku miesięcy współpracował już ze specjalistami z Order of Code. – Przez ten czas dobrze się poznaliśmy i nabraliśmy do siebie zaufania. Dalsza, wspólna droga jest tego naturalną konsekwencją. Wchodzimy na nią z pełnym entuzjazmem. Wierzymy, że to połączenie przyniesie nam wszystkim dynamiczny rozwój – mówi Wit Więch, prezes Order of Code.
Radości z połączenia nie kryje także Marcin Bartoszuk, CTO z SoftwareHut – Specjaliści z Order of Code mają bogate doświadczenie, pracowali m.in. w latach 2005 – 2013 przy współtworzeniu portalu Skyscanner, który w 2016 r. został sprzedany za 1,7 mld USD. Trudno nie wspomnieć także o pracy przy oprogramowaniu sterującym i analitycznym elektronicznych urządzeń pomiarowych Calnex Ltd, czy o projektach badawczo-rozwojowych, dotyczących przetwarzania języka naturalnego i zastosowania botów. Cieszymy się, że pracownicy z takim doświadczeniem od teraz będą grali z nami do jednej bramki.
Obie firmy doskonale się uzupełniają, Order of Code swoim zespołem powiększy możliwości spółki z Białegostoku. Wit Więch w swoim dossier zawodowym ma bowiem pracę dla Microsoftu w Dublinie. – Pozyskujemy więc do naszej firmy sprawnego managera, który posiada międzynarodowe doświadczenie w zarządzaniu – komentuje Strzelecki. Z kolei Grupa TenderHut zapewni ekspertom z Order of Code możliwość pracy przy międzynarodowych projektach.
Lokalizacja nie jest przypadkowa
Dzięki połączeniu się firm, w Przemyślu, czyli mieście z którego pochodzi Order of Code, powstanie kolejne centrum deweloperskie Grupy TenderHut. Po Białymstoku, Olsztynie, Wrocławiu i Szczecinie, będzie to piąte tego typu przedsięwzięcie pod brandem SoftwareHut. – Przemyśl to nieprzypadkowa lokalizacja. To miasto stanowi przyczółek dla oddalonego o zaledwie 90 km Rzeszowa, które jest lokalnym zagłębiem IT. Blisko jest stąd także do Lwowa czy Kijowa, dlatego jesteśmy jak najbardziej otwarci na rekrutowanie specjalistów z Ukrainy. Specjaliści z Order of Code są dla nas tym cenniejsi, gdyż doskonale rozumieją specyfikę i potrzeby tego regionu, a to bezcenna dla nas wiedza – tłumaczy Strzelecki. Order of Code wesprze szeregi białostockiej spółki ponad 20 specjalistami, zwiększając tym samym jej zasoby programistyczne. – Przed nami wiele wyzwań zawodowych, a także wymiana dotychczasowych doświadczeń oraz wspólne opracowywanie planu rozwoju. Jesteśmy gotowi na ciężką pracę oraz wspólne zdobywanie kolejnych szczytów branży IT – mówi Wit Więch.