Na stoisku firmy znajdzie się najnowszy sprzęt, w tym telewizory OLED 4K oraz bezprzewodowe, stereofoniczne słuchawki z systemem redukcji hałasu, zapewniające wysoką jakość dźwięku podczas ćwiczeń. Pokazane zostaną również najnowsze rozwiązania z dziedziny przetworników obrazu dla przemysłu motoryzacyjnego, które przyczynią się do rozpowszechnienia pojazdów autonomicznych. Oprócz tego dla zwiedzających przygotowano rozwiązania AI x Robotics oparte na sztucznej
inteligencji, w tym – pierwszy raz poza Japonią – niedawno ogłoszonego robota rozrywkowego aibo.
Podczas konferencji prasowej, która odbyła się w poniedziałek 8 stycznia, prezes i dyrektor generalny Sony Corporation Kazuo Hirai powiedział: – Mam mocne przekonanie, że w dziedzinie elektroniki użytkowej wciąż jeszcze możemy zrobić bardzo dużo, by wprowadzać innowacje i zapewniać poprzez nasze produkty ważne doznania twórcze i rozrywkowe.
Najważniejsze z prezentowanych produktów i prototypów
Poinformowano o rozszerzaniu oferty urządzeń zgodnych z asystentem głosowym. Sony zamierza zapewnić zgodność z asystentem Google6 takich produktów, jak wprowadzona w zeszłym roku, ceniona seria słuchawek bezprzewodowych 1000X oraz nowo ogłoszone modele WF-SP700N i WI-SP600N. Firma ma nadzieję, że udostępnienie asystenta Google w jej kolejnych urządzeniach pozwoli klientom korzystać z inteligentnych funkcji we wszystkich aspektach codziennego życia, w domu i poza nim.
Sony przeprowadzi ponadto pokaz działania asystenta audio w praktyce. Odbędzie się on w zasymulowanym środowisku salonu i kuchni wyposażonych w gamę produktów audiowizualnych Sony. Poza odtwarzaniem muzyki i materiałów wideo asystent Google w telewizorach BRAVIA7 oraz ubiegłorocznym inteligentnym głośniku LF-S50G może łączyć się z szeregiem urządzeń i usług Internetu rzeczy w celu sterowania urządzeniami domowymi, przekazywania najnowszych wiadomości czy wykonywania zakupów przez Internet. Telewizor BRAVIA obsługuje ponadto sterowanie komendami głosowymi przesyłanymi poprzez głośniki Amazon Echo8, Google Home9 i LF-S50G9.
Life Space UX
Produkty Life Space UX dają możliwość przekształcania przestrzeni mieszkalnej i tworzenia nowych wrażeń. Wiosną 2018 r. na rynek amerykański trafi projektor 4K do wyświetlania z bardzo małej odległości LSPX-A1. Model ten jest wykończony od góry sztucznym marmurem, którego uzupełnienie stanowi na wpół lustrzana ramka z aluminium i drewniana półka. Stylistyka ta doskonale wpisuje się w wystrój każdego mieszkania. Wewnętrzna technologia obrazowania pozwala postawić urządzenie pod ścianą i wyświetlać z niego obraz 4K HDR o przekątnej do 120 cali (około 3 m). Głośnik wysokotonowy zgodny z technologią Advanced Vertical Drive11 reprodukuje z kolei dźwięk, który rozbrzmiewa w całym pomieszczeniu, dzięki czemu można na przykład wyświetlać obrazy z lasu i słuchać szumu strumienia. Znakomite wrażenia dźwiękowe podczas oglądania filmów zapewniają zintegrowane subwoofery.
Obraz cyfrowy
Na ekspozycji znajdzie się nowy moduł sterujący aparatem CCB-WD1, który rozszerza możliwości sprzedawanego już aparatu RX0. Model RX0 łączy wysoką jakość obrazu, z której znana jest seria RX, z wodoodporną, wytrzymałą12 i superminiaturową obudową.
Dodatkowo Sony pokaże nowe, oparte na module CCB-WD1 rozwiązanie do sterowania z wieloma aparatami 13 RX0 poprzez niezawodne łącze przewodowe 14 lub bardziej elastyczne w użyciu łącze bezprzewodowe15 oraz punkt dostępowy. Zaprezentowany zostanie również zmiennoogniskowy, przeznaczony do matryc formatu APS-C obiektyw 18–135 mm F3,5–5,6 OSS z mocowaniem typu E. Mimo zwartej konstrukcji model ten cechuje się dużą krotnością zoomu i wysoką jakością obrazu. Kolejną nowością będzie srebrna odmiana kolorystyczna obecnego korpusu α6300. Na stoisku Sony będzie też można zobaczyć najnowsze aparaty α i Cyber-shot, kamery Handycam i Action Cam, a także kamkorder XDCAM® FS7 II na karty pamięci oraz inne kamery przeznaczone do użytku w produkcji filmowej, reklamach i innych zastosowaniach profesjonalnych.
Gry i serwisy sieciowe
Zwiedzający będą mogli doświadczyć nowych wrażeń w wirtualnej rzeczywistości wytwarzanej przez system PlayStationVR w świecie przygodowej gry akcji „The Last Guardian”, która ukazuje więź między małym chłopcem a olbrzymim, tajemniczym stworzeniem o imieniu Trico.
Przetworniki obrazu dla przemysłu motoryzacyjnego (koncepcja)
Firma Sony przeprowadzi pokaz zaawansowanych przetworników obrazu, które umożliwiają samochodom „widzenie” i przyczynią się do rozpowszechnienia pojazdów autonomicznych. Wobec rosnącego popytu na technologię pozwalającą pojazdom poruszającym się w różnych warunkach na wykrywanie otoczenia w pełnym zakresie 360 stopni firma Sony prowadzi prace nad technologią przetworników obrazu, które rejestrowałyby informacje o otaczającym środowisku szybciej i dokładniej niż oko ludzkie. Odwiedzając ekspozycję firmy Sony, będzie można poznać wizję automatyzacji kierowania pojazdami poprzez wykorzystanie technologii przetworników, które przewyższają wzrok ludzki.
AI x Robotics
Podczas spotkania poświęconego strategii firmy, które odbyło się w czerwcu 2016 r., firma Sony ogłosiła zamiar połączenia swoich obecnych atutów w takich dziedzinach, jak technologie wideo i audio oraz przetworniki i mechatronika ze sztuczną inteligencją, robotyką, łącznością i innymi elementami w celu stworzenia nowych ofert. Od tej pory trwają systematyczne prace nad różnymi projektami z tej dziedziny. Przykładem takiego projektu jest autonomiczny robot rozrywkowy aibo. Targi CES będą pierwszym poza Japonią miejscem prezentacji tego nowego urządzenia.