niedziela, 26 stycznia, 2025

Nasze serwisy:

Więcej

    Specjalne znaczki pocztowe na finał WOŚP

    Zobacz również

    1. Finał WOŚP poświęcony jest onkologii i hematologii dziecięcej. Poczta Polska wraca w tym roku do gry z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Jak? M.in. emitując specjalne, okolicznościowe znaczki pocztowe projektu Jerzego Owsiaka i Katarzyny Sasin.

    Pierwszy znaczek na 33. finał został wydany jako zapowiedź, jeszcze w 2024 roku. Widnieje na nim hasło „Zdrowie i bezpieczeństwo”, gdyż motywem przewodnim finału jest właśnie zdrowie i bezpieczeństwo dzieci oraz logo 33. finału.

    - Reklama -

    autorzy projektu: Jerzy Owsiak, Katarzyna Sasin
    wartość: 4,90 zł
    nakład: 144 000 szt.
    techniki druku: offset
    format znaczka: 45 x 45 mm, w kwadracie perforowane serce
    arkusz sprzedażny: 6 znaczków
    papier: fluorescencyjny
    data wprowadzenia do obiegu: 6 grudnia 2024 r.

    Kolejne okolicznościowe wydanie ma swoją premierę już w tym roku. Tym razem to 4 znaczki, dostępne w bloku. Tworzą one plastyczną całość, przedstawiając dom, a w nim charakterystyczne polskie krajobrazy o 4 porach roku. Tak o znaczku mówi Jerzy Owsiak, czyli jeden z jego projektantów: – Najpiękniejszym domem naszego finału jest Polska, a najpiękniejszą Polskę tworzymy w każdym zakątku świata, gdzie grają Polacy z Orkiestrą. Niech te nasze cztery pory roku opowiadają wszystkim o całorocznej pracy Fundacji, która ratuje zdrowie i życie Polaków. Niech uśmiech zagości na Waszych twarzach, a listy poniesione z pomocą tych znaczków niech niosą same dobre wiadomości.

    • autorzy projektu: Jerzy Owsiak, Katarzyna Sasin i Barbara Kasperek
    • liczba znaczków: 4 znaczki w bloku|
    • wartość: 4 x 4,90 zł
    • nakład bloków: po 90 000 sztuk
    • technika druku: offset
    • format znaczka: 40,5 x 40,5 mm
    • format bloku: 117,5 x 150 mm
    • papier: fluorescencyjny
    • data obiegu: 26 stycznia 2025 r.

    Oba wydawnictwa utrzymane są w charakterystycznej dla WOŚP estetyce, wesołej kolorystyce, w formie nawiązującej do witraży.

    – Poczta Polska znowu gra z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Angażujemy się w nią na wiele sposobów, w różnych miejscach w kraju, a wielu pocztowców jest wolontariuszami podczas 33. Finału. Specjalna WOŚP-owa emisja znaczka była dla nas oczywistością, jednak czymś wyjątkowym jest fakt, że jednym z projektantów tych – jak zawsze niosących ważne przesłanie – wzorów jest Jerzy Owsiak – mówi Joanna Trzaska-Wieczorek, rzeczniczka prasowa Spółki.

    Znaczki WOŚP powstały w Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych, która jest jedynym producentem znaczków obiegowych, okolicznościowych i specjalnych dla Poczty Polskiej. Znaczków na 33. finał wydrukowano łącznie niemal ćwierć miliona.

    Kolekcjonerskie wydanie NFC

    Odrębne jest specjalne wydanie kolekcjonerskie znaczka kolekcjonerskiego NFC (nie może być użyty do opłacenia przesyłek), w którego warstwach plastiku zaszyty jest układ elektroniczny z diodą LED w miejscu serduszka WOŚP, liczby 33 i napisu „SIE MA”.

    Po zbliżeniu do znaczka telefonu z włączoną funkcją NFC dioda zaczyna świecić. Do edycji dołączony jest token NFT, graficznie odpowiadający fizycznemu wydaniu.

    Całe wydanie będzie w sprzedaży w specjalnym folderze, a jego 33 egzemplarze zostały przekazane na aukcje WOŚP. W tych egzemplarzach, po aktywowaniu, ukaże się napis: „Jesteś właścicielem specjalnego znaczka WOŚP numer 1” (kolejne numery do 33). W tych okazach również token będzie miał wyjątkową animację!

    Gramy na PGE Narodowym

    26 stycznia Poczta Polska będzie obecna na błoniach PGE Narodowego w Warszawie, gdzie mieści się studio główne finału WOŚP i sala koncertowa. W pocztowym namiocie każdy, kto wrzuci co najmniej 5 złotych do orkiestrowej puszki, dostanie okolicznościową pocztówkę i znaczek z zeszłorocznej emisji. Na stoisku będą również dostępne najnowsze znaczki wydane w 2025 r. oraz inne walory poświęcone WOŚP, które Poczta Polska wydawała w latach ubiegłych.

    Polski Kryptoznaczek

    Poczta Polska wprowadza również na rynek specjalną kolekcję Polskiego Kryptoznaczka „Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy”. Kryptoznaczki składają się z tradycyjnego znaczka pocztowego oraz cyfrowego odpowiednika w formie tokena NFT, który może stać się częścią wirtualnej kolekcji. Limitowana edycja obejmuje 2500 sztuk w wersji perforowanej i 2500 sztuk w wersji nieperforowanej. Towarzyszą im kryptokoperty NFT, które wyprzedały się już w pierwszej godzinie po rozpoczęciu sprzedaży. Kryptowalory Poczty Polskiej to innowacyjne produkty filatelistyczne, łączące tradycyjne walory pocztowe z cyfrowymi odpowiednikami w formie tokenów NFT, które można kolekcjonować, wymieniać i sprzedawać.

    ŹródłoPoczta Polska
    guest
    0 komentarzy
    najnowszy
    najstarszy oceniany
    Inline Feedbacks
    View all comments
    - Reklama -

    Najnowsze

    Polskie banki sprawdziły swoją gotowość na cyberzagrożenia

    Skrócenie czasu raportowania wstępnego, poprawna reakcja na występujące w rzeczywistości zagrożenia i efektywna współpraca wewnątrz branży – to tylko...