Każda firma technologiczna, która chce się rozwijać i być konkurencyjna, musi stale inwestować w nowe urządzenia i modernizować swoją infrastrukturę informatyczną. Niestety sprzęt IT dość szybko się starzeje, a nie należy do najtańszych. Rozwiązaniem dla wielu przedsiębiorstw może okazać się leasing.
– W przypadku leasingu przez to, że nie musimy angażować własnych środków finansowych, tworzymy sobie tarczę podatkową, dzięki czemu mamy płynność finansową. Tarcza podatkowa polega na tym, że wszystkie koszty związane z ratami leasingowymi czy wpłatą początkową możemy zaliczyć w koszty uzyskania przychodu. Ponadto wzięcie sprzętu IT w leasing jest dużo prostsze niż pozyskanie środków z innego finansowania, np. otrzymanie kredytu gotówkowego – mówi w wywiadzie dla agencji informacyjnej infoWire.pl Jakub Świętochowski, specjalista ds. handlowych w GRENKELEASING.
Zainteresowanie leasingiem sprzętu IT w Polsce stale wzrasta. Przedsiębiorcy, którzy chcieliby skorzystać z tego finansowania, powinni przede wszystkim zwrócić uwagę na elastyczność oferty danej firmy leasingowej oraz jej specjalizację i znajomość rynku. Po drugie należy odpowiedzieć sobie na kilka pytań: do czego i jak długo będę używać sprzętu? czy zamierzam po tym czasie wymienić go na nowy? czy chcę zostać jego właścicielem, czy tylko być użytkownikiem? Dopiero z tą wiedzą będziemy mogli wybrać najlepszą ofertę.