aangażowany zespół, pomieszczenie i przede wszystkim dobry pomysł na rozwój klubu sportowego w twojej miejscowości to elementy potrzebne, by dołączyć do programu Kluby Sportowe Orange. Drugi nabór do programu właśnie ruszył i kolejne 50 klubów otrzyma m.in. sprzęt sportowy, treningowy oraz możliwość modernizacji infrastruktury. Wnioski uczestnictwa w programie można składać do 8 maja.
Z badań wynika, że 35% Polaków deklaruje, że ich dzieci interesują się sportem. Okazało się jednak, że prawie w jednej czwartej (22%) powodem nieuczęszczania na zorganizowane zajęciach sportowe jest brak takiej możliwości w okolicy. Ponad połowa rodziców (53%), szczególnie w małych miejscowościach chciałaby jednak, aby ich dzieci korzystały z tego typu zajęć. Odpowiedzią na te potrzeby są Kluby Sportowe Orange. Korzyści z przystąpienia do programu jest wiele – każdy klub otrzyma sprzęt sportowy, treningowy oraz tablet z dostępem do Internetu, by trenerzy mogli korzystać ze specjalnych programów szkoleniowych. Najaktywniejsze kluby mogą liczyć na dodatkowe nagrody w tym wspólny trening z piłkarzem Jerzym Dudkiem, szczypiornistą Arturem Siódmiakiem, czy lekkoatletą Marcinem Urbasiem. Założeniem inicjatywy Orange Polska jest wsparcie lokalnych społeczności oraz promocja zdrowego, zrównoważonego rozwoju dzieci i młodzieży. Orange Polska wyposaży 100 klubów sportowych w całej Polsce. W styczniu br. wybrano pierwszych 50 klubów, z których 60% znajduje się na terenach wiejskich. Dotychczas Orange Polska przekazał ponad 2000 piłek do gier zespołowych, 1250 strojów, 50 tabletów oraz setki innych sprzętów ogólnorozwojowych.
– Kluby Sportowe Orange dają młodym ludziom z małych miejscowości możliwość aktywnego spędzania wolnego czasu, kształtują w nich umiejętność współdziałania i uczciwej rywalizacji. Orange Polska ma wpływ na pozytywne zmiany i dzięki takim inicjatywom jak Kluby już przeszło 3 000 młodych sportowców może rozwijać się w różnych dziedzinach sportowych – argumentuje Konrad Ciesiołkiewicz Dyrektor Komunikacji Korporacyjnej i CSR.
W drugiej rekrutacji do programu może zgłosić się: trener, rodzic, kibic, nawet uczeń. Wymogiem zgłoszenia jest powołanie minimum 7-osobowej grupy inicjatywnej, współpraca i uzyskanie poparcia władz lokalnych oraz zapewnienie pomieszczenia dla Klubu Sportowego Orange. Należy uzasadnić, dlaczego klub powinien powstać właśnie w tej miejscowości oraz przygotować dwuletni plan działania klubu i jego współpracy ze społecznością lokalną. Beneficjentem programu mogą stać się kluby, które trenują dzieci i młodzież w koszykówce, siatkówce, piłce nożnej, piłce ręcznej oraz lekkoatletyce.
– Najbardziej wartościowym elementem programu Kluby Sportowe Orange jest jego wszechstronność. Młodzi sportowcy nie tylko rozwijają sportowe talenty, ale uczą się wytrwałości, sposobów radzenia sobie z brakiem motywacji, poznają zasady pracy w grupie, tajniki zdrowego odżywiania czy aktywnego spędzania wolnego czasu z przyjaciółmi i rodziną – mówi Michał Urbaś, ambasador programu Kluby Sportowe Orange.