W 20 lutego 2008 roku odbyła się rozprawa przed Sądem Najwyższym w związku z przedstawieniem powyższemu sądowi zagadnienia prawnego dotyczącego legalności powołania Anny Streżyńskiej na stanowisku prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej.
Sądowi przez Sąd Apelacyjny zagadnienia prawnego o następującej treści:
Czy skutkiem naruszenia procedury powołania pierwszego Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej wynikającego z zastosowania przepisu art. 22 ust. 1 ustawy z dnia 29 grudnia 2005 r. o przekształceniach i zmianach w podziale zadań i kompetencji organów państwowych właściwych w sprawach łączności, radiofonii i telewizji (Dz. U. Nr 267, poz. 2258), tj. z pominięciem procedury określonej w przepisie art. 190 ust. 4 ustawy z dnia 16 lipca 2004 r. Prawo telekomunikacyjne (Dz. U. Nr 171, poz. 1800 ze zm.) w brzmieniu wprowadzonym przepisem art. 13 pkt 23 lit. a powołanej wyżej ustawy z dnia 29 grudnia 2005 r. i powołania osoby spoza grona kandydatów przedstawionych przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji, jest nieważność wystawionych przez Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej pełnomocnictw procesowych? (postanowienie z dnia 26 października 2007r. – sygn. akt VI ACa 709/07).
Sąd Najwyższy podjął uchwałę i stwierdził, iż:
- legitymowanie się przez Annę Streżyńską aktem powołania, który nie został podważony w jakimkolwiek postępowaniu powoduje, iż może ona skutecznie dokonywać wszelkich czynności takich jak wydawanie decyzji, postanowień, czy też udzielanie pełnomocnictw,
- sąd powszechny rozpoznający sprawy z odwołań od decyzji Prezesa UKE nie jest kompetentny do badania legalności aktu powołania Prezesa UKE.