poniedziałek, 25 listopada, 2024

Nasze serwisy:

Więcej

    Studenckie życie z mObywatelem 05.07.2021

    Zobacz również

    Znamy wyniki matur, czas na kolejny krok w dorosłość – rekrutacja na studia. Na tym etapie (ale i innych) może się przydać nasza aplikacja mObywatel. Warto ją mieć! Politechnika Poznańska jako pierwsza uczelnia w Polsce proponuje kandydatom rejestrację do systemu rekrutacyjnego z wykorzystaniem aplikacji mObywatel. Jeśli jeszcze nie znacie aplikacji, oto kilka słów na jej temat. mObywatel to cyfrowy portfel na dokumenty. Aplikacja jest bezpłatna i dobrowolna, przygotowuje ją zespół NASK.

    - Reklama -

    To proste rozwiązanie, które znają już osoby korzystające z systemu Twój e-PIT. W tym roku można było się do niego zalogować właśnie z naszą aplikacją – tłumaczy minister Adam Andruszkiewicz, sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.  – Rejestracja w systemie rekrutacyjnym z aplikacją to kilka szybkich kroków. Zachęcamy kolejne uczelnie, by także wdrażały to intuicyjne rozwiązanie. Chętnie pomożemy – dodaje.

    Korzystanie z aplikacji to przede wszystkim wygoda. Zachęcamy studentów do jej instalowania i korzystania. Znajdziecie w niej m.in.:

    mObywatel (mTożsamość) – to odzwierciedlenie danych z dowodu osobistego, które pozwalają potwierdzić Waszą tożsamość (np. podczas kontroli biletów w pociągu, na poczcie – podczas odbierania listu poleconego/paczki, ale też w hotelach czy wypożyczalniach sprzętu sportowego).

    mPrawo Jazdy – cyfrowy dokument z odwzorowaniem Twoich uprawnień do prowadzenia pojazdów. mPrawo jazdy korzysta z aktualnych danych, które znajdują się w rejestrach państwowych.

    • Licznik punktów karnych – w naszej aplikacji w kilka chwil możesz sprawdzić aktualną liczbę swoich punktów karnych.
    • Unijny Certyfikat COVID – który ułatwia podróżowanie po Unii Europejskiej.
    • eRecepty – dzięki nim będąc w aptece, wystarczy tylko wybrać w telefonie, którą e-receptę chcecie zrealizować i pokazać farmaceucie ekran telefonu z wyświetlonym kodem QR.
    • Bilety kolejowe – W mObywatelu możesz wyświetlić bilety zakupione w systemie PKP Informatyka: www.bilkom.pl lub bilet.wielkopolskiebilety.pl. 
    • Sami widzicie, że naprawdę warto korzystać z naszej aplikacji. Pobierzcie ją już dziś!

    Do uruchomienia aplikacji będziecie potrzebowali profilu zaufanego. Jeśli jeszcze go nie macie, sprawdźcie jak go założyć.

    Łatwiej się nie da

    Jak więc wygląda rejestracja i logowanie z mObywatelem do systemu rekrutacyjnego Politechniki Poznańskiej?

    To proste. Na początku trzeba założyć konto (z wykorzystaniem mObywatela):

    Krok 1: wejdź na stronę systemu rekrutacyjnego Politechniki Poznańskiej https://rekrutacja.put.poznan.pl/

    Krok 2: wybierz Zaloguj się przez mObywatel

    Krok 3: Zaloguj się do aplikacji mObywatel i działaj zgodnie ze wskazówkami:

    • Wybierz mObywatel (mTożsamość).
    • Na dole ekranu aplikacji wybierz „Przekaż”.
    • Wybierz przekaż Instytucji lub firmie.
    • Zeskanuj kod QR ze strony.
    • Wyraź zgodę na przekazanie danych.

    Krok 4: Wypełnij formularz rejestracyjny, system wyświetli potwierdzenie założenia konta

    Krok 5: Potwierdź adres e-mail (link weryfikacyjny dostaniesz mailem). Od tego momentu możesz korzystać z systemu i logować się do niego mObywatelem.

    Wygoda w telefonie

    Możliwość logowania się do systemów rekrutacyjnych naszą aplikacją to nie wszystko, co oferujemy uczelniom wyższym.

    Zachęcamy wszystkie uczelnie w Polsce także do przystąpienia do naszego projektu mLegitymacja studencka.  mLegitymacja to legitymacja studencka w smartfonie, a dokładnie w naszej aplikacji mObywatel. To pełnoprawny zamiennik jej tradycyjnej wersji. Potwierdza wszystkie studenckie uprawnienia i zniżki – mówi minister Adam Andruszkiewicz. – W praktyce oznacza to, że młodzi ludzie mogą z niej skorzystać np. kupując ulgowy bilet do kina czy w pociągu. Wystarczy, że pokażą telefon z zainstalowaną aplikacją – dodaje.

    mLegitymacja studencka nie tylko uprawnia do ulg i zniżek, ale tak samo jak tradycyjne dokumenty, potwierdza też status studenta i jego przynależność do uczelni.

    Co powinna zrobić uczelnia, aby jej studenci mogli korzystać z mLegitymacji? Niewiele. Pierwszym krokiem jest wypełnienie prostego FORMULARZA. Kolejny to podpisanie porozumienia. Staramy się, aby cały proces był możliwie najprostszy i najkrótszy.

    Co ważne – z wydawaniem mLegitymacji nie wiążą się żadne koszty. Uczelnia nie musi kupować nowego sprzętu czy oprogramowania. Dotychczas do projektu mLegitymacja studencka dołączyło już 114 uczelni. Zapraszamy kolejne!

    ŹródłoKPRM
    guest
    0 komentarzy
    najnowszy
    najstarszy oceniany
    Inline Feedbacks
    View all comments
    - Reklama -

    Najnowsze

    Credit Agricole proponuje zakładanie firmy przez bank

    Nowość w Credit Agricole dla przedsiębiorców. Bank udostępnił możliwość rejestracji jednoosobowej działalności gospodarczej bezpośrednio w swoim serwisie internetowym Strefa...