niedziela, 8 września, 2024

Nasze serwisy:

Więcej

    Summer School for Female Leadership in the Digital Age 2024 w Warszawie rozpoczęła się pod hasłem etyki w nowych technologiach

    Zobacz również

    29 studentek z 27 państw członkowskich Unii Europejskiej, Ukrainy i Bałkanów Zachodnich przybyło do Warszawy, by wziąć udział w 4. edycji Summer School for Female Leadership in the Digital Age. Zorganizowana przez Huawei, w ramach European Leadership Academy inicjatywa skupia utalentowane studentki, wybrane ze względu na ich potencjał. Tydzień warsztatów i szkoleń z wybitnymi ekspertkami i ekspertami ma na celu nie tylko wzmocnienie umiejętności przywódczych kobiet, ale także przygotowanie ich do odgrywania kluczowej roli w prowadzeniu Europy w kierunku inkluzywnej i zrównoważonej cyfrowej przyszłości.

    - Reklama -

    Podczas uroczystej gali otwierającej wydarzenie, studentki powitała Selina Wen, główna przedstawicielka Huawei w instytucjach europejskich, opowiadając o osiągnięciach firmy w zapewnianiu kobietom możliwości zajmowania ważnych stanowisk kierowniczych: „Nasza dyrektorka finansowa, nasza rotacyjna przewodnicząca, a także globalna szefowa działu badań i rozwoju to wybitne przykłady liderek” – podkreśliła. „W Huawei jesteśmy świadomi istniejących wyzwań i otwarcie na nie reagujemy, jednocześnie motywując innych do podobnego działania. Jako część sektora technologii informacyjno-komunikacyjnych, pozostajemy wierni naszemu zaangażowaniu w ideę współpracy, uwzględniania i promowania aktywnego udziału kobiet w sektorze technologicznym pod hasłem: Tech for her, Tech with her, Tech by her”.


    Program Summer School for Female Leadership in the Digital Age rozpoczął się uroczystą inauguracją, która odbyła się w Starej Oranżerii w Warszawie. Wydarzenie zgromadziło wybitne ekspertki i mentorki ze świata biznesu i polityki, które podzieliły się swoimi doświadczeniami, motywując uczestniczki do pełnego wykorzystania ich potencjału do dalszego rozwoju.


    Berta Herrero, dyrektorka ds. Różnorodności, Równości i Włączenia Społecznego w Huawei Europe, zwróciła się do studentek z przesłaniem, że istota przywództwa nie tkwi w dominacji nad innymi, lecz w zdolności do inspirowania. Podkreśliła, że w otaczającym nas świecie pełnym możliwości, warto stać się kimś, kto łączy ludzi, budując między nimi mosty. Podkreśliła również wagę i znaczenie refleksji etycznej na początku każdej innowacyjnej podróży, podkreślając potrzebę etycznych przywódców jako wyznacznika uczciwości i odpowiedzialności.

    Zmotywowała przyszłe pokolenia liderek, aby stały się architektkami przyszłości, w której to technologia służy ludzkości, nie zaś odwrotnie.
    Grupa 29 wyjątkowych studentek – reprezentujących każde z 27 państw członkowskich UE, Bałkany Zachodnie i Ukrainę – stanowi szeroki przekrój społeczności akademickiej, obejmujący takie dziedziny jak inżynieria, medycyna, nauki humanistyczne i społeczne. Łączy je wspólny cel – chęć wprowadzenia pozytywnych zmian na świecie. Selekcja uczestniczek była wynikiem starannego procesu oceny przeprowadzonego przez niezależne jury, które przyznało każdej z nich pełne stypendium ufundowane przez Huawei. To stypendium umożliwiło im udział w programie, a ich obecność i aktywność są doskonałym przykładem realizacji hasła firmy: „Leave no one behind”.


    Podczas ceremonii otwarcia Violeta Bulc, była komisarz UE ds. transportu i Wicepremier Słowenii, przekazała uczestniczkom swoje osobiste przemyślenia, inspirując je do tworzenia lepszego jutra. „Technologia jest fascynująca. Jako inżynierka informatyki jestem pasjonatką technologii. Jednak technologia jest narzędziem, a nie celem samym w sobie; powinna być mądrze wykorzystywana. To nasze zrozumienie, w jaki sposób technologia może przyczynić się do poprawy życia ludzkości, może uczynić nasze życie lepszym”.


    Androulla Vassiliou, była komisarz UE ds. edukacji, kultury, młodzieży i sportu, podzieliła się doświadczeniami ze swojej działalności zawodowej, zauważając:
    -Nowoczesne technologie szybko się rozwijają i musimy dołożyć wszelkich starań, aby nadążać za tymi zmianami. Jako komisarz promowałam cyfryzację i potrzebę włączenia nowych technologii do edukacji. Kraje, które zignorowały nasze zalecenia i nie zmodernizowały swoich szkół, napotkały poważne problemy podczas pandemii, co miało bardzo negatywne konsekwencje dla wielu uczniów w całej Europie.

    Gabriela Morawska-Stanecka, senatorka i była wiceprzewodnicząca Senatu RP, zachęcała studentki do realizowania swoich planów:
    Nie ma rzeczy niemożliwych; jeśli skupisz się na swoich celach i dokładnie wiesz, czego chcesz, możesz spełnić swoje marzenia.

    Ceremonia otwarcia, prowadzona przez byłą dziennikarkę BBC Chiyo Robertson, rozpoczęła tydzień intensywnej nauki, wymiany doświadczeń i poszerzania perspektyw w bezpiecznym środowisku i atmosferze wzajemnego wsparcia. Przed uczestniczkami kolejne dni wypełnione różnorodnymi aktywnościami obejmującymi warsztaty, debaty i zajęcia grupowe o szerokim zakresie tematycznym. Będą one miały okazję zapoznać się z wpływem sztucznej inteligencji generatywnej, technikami skutecznych wystąpień publicznych, a także umiejętnościami cyfrowymi, przedsiębiorczością czy podstawami przywództwa.

    ŹródłoHuawei
    guest
    0 komentarzy
    Inline Feedbacks
    View all comments
    - Reklama -

    Najnowsze

    Odbierz rabat i darmowy dostęp do platformy Ewy Chodakowskiej przy zakupie wybranych smartwatchy Samsung

    Z myślą o wszystkich poszukujących motywacji do aktywnego trybu życia, Samsung startuje z specjalną promocją na najnowsze smartwatche Galaxy...