Dokładnie za 266 dni Polska stanie się światową stolicą dyskusji o przyszłości internetu. Także Ty możesz mieć wpływ na program 16. Szczytu Cyfrowego ONZ – IGF 2021. Rusza nabór aplikacji na dzień „zero”. O czym będziemy rozmawiać? To zależy także od Ciebie! Raz w roku, kilka tysięcy gości z różnych stron świata spotyka się, by rozmawiać o przyszłości internetu. W tym roku, dokładnie w dniach 6-10 grudnia, dyskusja odbędzie się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
Możesz mieć wpływ!
O czym będziemy rozmawiać podczas Szczytu Cyfrowego ONZ? To zależy także od Was! Macie niepowtarzalną okazję, by stworzyć z nami program i zaproponować wydarzenia w ramach tzw. „dnia zero”, czyli 6 grudnia 2021 r.
Możecie zgłosić propozycje sesji, warsztatów czy paneli – jesteśmy otwarci na wszystkie pomysły. Na zgłoszenia czekamy do 31 maja. Formularz zgłoszeniowy znajdziesz poniżej.
Wasze pomysły i zgłoszenia mogą dotyczyć wielu „internetowych” tematów – i tych od lat obecnych w globalnej dyskusji, i tych najnowszych. To może być np. przetwarzanie danych, smartcity, gospodarka cyfrowa, ale i dostępność, cyberbezpieczeństwo czy prawa człowieka w sieci. Liczymy na Waszą kreatywność.
Kto może zgłosić propozycje? Każdy!
Do zgłaszania propozycji namawiamy organizacje pozarządowe, środowisko naukowe, organizacje techniczne, firmy działające w branży IT, a w szczególności młode kreatywne pokolenie. Wystarczy pomysł.
Bardzo nam zależy, by Polacy mocno zaangażowali się przygotowanie programu i przebiegu grudniowego Szczytu. Warto pochwalić się przed światem polską otwartością na cyfrowe wyzwania.
Widzimy się w Polsce!
Szczyt Cyfrowy IGF 2021 (Internet Governance Forum) to międzynarodowa inicjatywa Organizacji Narodów Zjednoczonych, której celem jest inicjowanie i ułatwianie globalnej dyskusji o rozwoju Internetu oraz o najbardziej aktualnych i palących zjawiskach związanych z jego funkcjonowaniem.
Hasło tegorocznego Szczytu Cyfrowego to „Internet United”, czyli otwarty, wolny i niepodzielony internet, w którym użytkownicy mogą cieszyć się swoimi prawami.
WAŻNE! Na zgłoszenia czekamy do 31 maja.