T-Mobile Polska znalazł się w gronie 54 pracodawców najbardziej zaawansowanych w zakresie inkluzji i zarządzania różnorodnością – takie są wyniki IV edycji Diversity IN Check, badania przeprowadzonego przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Firma otrzymała to wyróżnienie po raz czwarty, co potwierdza, że regularnie i sukcesywnie realizuje działania związane z DE&I.
Badanie Diversity IN Check pozwala ocenić stopień dojrzałości pracodawców w zakresie zarządzania różnorodnością i budowania inkluzywnych, włączających organizacji. W tym roku wśród wyróżnionych pracodawców znalazł się już po raz czwarty T-Mobile Polska. Firma od lat prowadzi działania na rzecz budowania polityki różnorodności i włączenia, która jest zarazem fundamentem kultury otwartości w T-Mobile.
Organizacja podejmuje różnorodne inicjatywy w zakresie DE&I, m.in. szkoli pracowników i pracowniczki z tego obszaru, organizuje inspirujące spotkania, webinary z przedstawicielami oraz przedstawicielkami różnych środowisk. Ponadto funkcjonują tu trzy grupy pracownicze, które działają na rzecz: kobiet (Magenta Women Network), społeczności LGBTQIA+ (Magenta Pride) oraz integracji międzypokoleniowej (Pokolenie T). W ostatnim czasie firma zdecydowała się też wprowadzić dodatkowe płatne 2 dni wolne na zawarcie związku małżeńskiego i partnerskiego dla par tej samej płci.
– Jesteśmy niezmiernie dumni z tego, że po raz kolejny otrzymaliśmy wyróżnienie w badaniu Diversity IN Check, bo to potwierdza, że wszystko, co robimy w zakresie zarządzania różnorodnością i tworzenia inkluzywnego miejsca pracy, ma sens i przynosi oczekiwane efekty. Dbanie o różnorodności jest wpisane w nasze DNA i każdego dnia staramy się przypominać naszym pracownikom, że każdy z nich może czuć się u nas w pełni akceptowany i szanowany, bez względu na wiek, płeć, pochodzenie czy poglądy. Różnorodność to ogromna siła, dzięki której ciągle się rozwijamy i jesteśmy jeszcze bardziej otwarci na zrozumienie potrzeb naszych klientów. Przekłada się to na to, że potrafimy lepiej na nie odpowiedzieć i dać im to, czego oczekują – mówi Dorota Kuprianowicz-Legutko, członkini zarządu, dyrektorka ds. polityki personalnej w T-Mobile.
Badanie Diversty IN Check opiera się ono na międzynarodowych standardach i wytycznych, takich jak Cele Zrównoważonego Rozwoju ONZ, GRI Standards czy norma ISO 26000 i norma ISO 30415. To właśnie one są swoistym drogowskazem dla firm na całym świecie podczas przygotowywania strategii i raportów zrównoważonego rozwoju. Badanie przerowadziła organizacja ekspercka Forum Odpowiedzialnego Biznesu, która jest koordynatorem Karty Różnorodności w Polsce oraz inicjatorem i partnerem przedsięwzięć kluczowych dla ESG i DEI w Polsce.