T-Mobile Polska S.A. uzyskała dotację z Unii Europejskiej na projekt „Opracowanie innowacyjnego samouczącego systemu monitorowania stanu sieci telekomunikacyjnych umożliwiającego predykcję zdarzeń”.
Przedmiotem i celem projektu jest przeprowadzenie:
a) Modułu B+R obejmującego opracowanie innowacji produktowej i procesowej w postaci innowacyjnego samouczącego systemu monitorowania stanu sieci telekomunikacyjnych umożliwiającego predykcję zdarzeń. W ramach projektu zaplanowano 4 główne zadania:-
Zadanie nr 1 prace rozwojowe dot. przeprowadzenia badań i testów prowadzących do opracowania architektury sieci laboratoryjnej (środowisko badawcze) stanowiącej podstawę do dalszych prac B+R;-
Zadanie nr 2 badania przemysłowe dot. opracowania i wskazania właściwej wersji architektury modelu;-
Zadanie nr 3 prace rozwojowe dot. wytrenowania modelu systemu w warunkach laboratoryjnych;-
Zadanie nr 4 prace rozwojowe będą skupione na przeprowadzeniu testów i potwierdzeniu funkcjonalności modelu samouczącego systemu monitorującego stan sieci telekomunikacyjnej 5G SA w warunkach rzeczywistych.
Dzięki realizacji ww. zadań, T-Mobile Polska S.A. osiągnie poziom gotowości technologicznej na poziomie TRL=9, czyli planowany do opracowania system zostanie przetestowany w warunkach rzeczywistych i będzie gotowy do wprowadzenia go na rynek.
Głównymi odbiorcami rezultatu projektu będą m.in. T-Mobile Polska S.A. ale i pośrednio pozostałe podmioty z grupy T-Mobile działające w różnych krajach europejskich.
Przewidziane zadania w ramach modułu są racjonalne, komplementarne i zapewniają spójność na poziomie projektu, a także są spójne ze strategią przedsiębiorstwa.
b) Modułu Kompetencje ma na celu intensyfikację umiejętności pracowników, zarówno w obszarze technicznym, jak i menedżerskim, aby efektywnie reagować na zmieniające się wyzwania rynkowe. Dzięki szkoleniom, T-Mobile Polska S.A. chce wyrównać i podnieść wiedzę i kompetencje swojego Zespołu. Szkolenia AWS dla deweloperów, architektów, sieciowców i ekspertów ds. bezpieczeństwa umożliwią uzyskanie zaawansowanej wiedzy i umiejętności z zakresu chmur obliczeniowych, sztucznej inteligencji i technologii 5G, zarządzania zmianą, a także innych kluczowych obszarów zw. z technologią i zarządzaniem. To z kolei sprzyja rozwojowi innowacyjnych rozwiązań, które są celem Modułu B+R. Pracownicy posiadający głęboką wiedzę techniczną są w stanie lepiej zrozumieć i wdrożyć nowe technologie, co przyspiesza proces badawczo-rozwojowy i wprowadzanie innowacji na rynek.
Wartość projektu: 16 520 415,89 zł
Wysokość wkładu z Funduszy Europejskich: 6 823 678,73 zł