środa, 18 grudnia, 2024

Nasze serwisy:

Więcej

    T-Mobile Polska wdrożyło łącza o przepustowości 400Gb/s w sieci rdzeniowej IP

    Zobacz również

    T-Mobile Polska zrealizował kolejny etap w procesie rozwoju sieci. By teraz i w przyszłości móc zagwarantować klientom dostęp do najszybszego i najbardziej niezawodnego dostępu do internetu, firma wdrożyła technologię 400G w całej sieci rdzeniowej IP. Dzięki temu osiągnięciu jest teraz w stanie dostarczać najbardziej efektywne i stabilne usługi internetowe dla wszystkich klientów – zarówno indywidualnych, jak i biznesowych. Decyzja strategiczna o fundamentalnej przebudowie sieci została podjęta już w 2021 roku.

    - Reklama -

    Jednym z kluczowych założeń okazało się stworzenie jednolitej sieci rdzeniowej IP, obsługującej wiele obszarów: połączenia Data Center (tzw. Data Center Interconnect), rozwiązania sieci mobilnych, a także usługi FTTH (Fiber To The Home). Od tego czasu firma nieustannie dąży do realizacji celu, którym jest tworzenie wysoce efektywnej i niezawodnej sieci opartej na linkach o prędkości 400Gb/s. Stałe modernizacje infrastruktury przynoszą wymierne rezultaty, przede wszystkim w postaci niezwodnego, szybkiego dostępu do internetu niezależnie od tego, z jakiej technologii dostępu korzysta klient.

    Wdrożenie technologii 400G w całej naszej sieci Core IP stanowi dla T‑Mobile moment przełomowy. Dzięki temu możemy zapewnić klientom niezrównane prędkości transmisji danych i połączeń, niezależnie od tego, czy korzystają z usług mobilnych, FTTH, czy biznesowych. Świadczy to o determinacji w kreowaniu rozwiązań, które nie tylko zaspokajają bieżące potrzeby klientów, ale także są przygotowane na przyszłe wyzwania.

    Na potrzebę rozwoju sieci rdzeniowej wpłynęły przede wszystkim ciągle rosnące zapotrzebowanie na przepływność i transfer danych, przekraczające w całej krajowej sieci T‑Mobile Polska łącznie 1,5 Tb/s jak również chęć wdrażania innowacyjnych rozwiązań. T‑Mobile Polska gwarantuje również szybki dostęp do wielu rodzajów treści streamingowych i VoD w Polsce. Firma zapewnia prywatne połączenia do dostawców danych treści (CDN), takich jak Netflix, Google, Akamai i Microsoft. Łączna pojemność podłączeń tego typu wynosi w T‑Mobile już 1Tbps.

    Prędkość i niezawodność

    Warto podkreślić, że sieć rdzeniowa IP w T-Mobile w dużej mierze oparta na protokole IPv6, działa w technologii SRv6 (Segment Routing wersja 6), co podnosi szybkość i niezawodność, zwiększa konwergencję oraz ułatwia zarządzanie ruchem. Sieć ta łączy największe aglomeracje miejskie, potencjalnie umożliwiając oferowanie usług o prędkościach nawet do 800Gb/s. Dzisiejsza sieć rdzeniowa T‑Mobile, która łączy wszystkie kluczowe obszary usługowe – połączenia Data Center, sieci mobilne, usługi FTTH, działa na prędkościach do 400Gb/s na niemal wszystkich łączach.

    Firma kładzie najwyższy nacisk na zapewnienie swoim klientom usług najwyższej jakości, opierającej się w dużej w mierze na ich niezawodności oraz jakości działania, a priorytetem jest zachowanie wysokiego współczynnika MTBF (Średni Czas Bezawaryjnej Pracy). W tym celu, przy budowie nowej infrastruktury T‑Mobile Polska wśród priorytetów umieścił zapewnienie jak najwyższej redundancji w obszarze samej sieci, jak i połączeń do internetu krajowego (podłączenia do kilku punktów wymiany ruchu Internet Exchange (IX), m.in. THINX, PLIX, PIX, TPIX) oraz międzynarodowego (jak Deutsche Telekom, Arelion, L3).

    ŹródłoT-Mobile
    guest
    0 komentarzy
    najnowszy
    najstarszy oceniany
    Inline Feedbacks
    View all comments
    - Reklama -

    Najnowsze

    Nowa bezprzewodowa klawiatura Hama WK-300 z przyciskiem Assist AI

    Producent wprowadza na rynek klawiaturę bezprzewodową WK-300, która łączy w sobie kompaktowe rozmiary, cichą pracę oraz innowacyjne funkcje. Może...