W weekend majowy minęły dwa lata od rynkowego debiutu T-Mobile Usługi Bankowe, strategicznego partnerstwa T-Mobile Polska oraz Alior Banku. Podstawą współpracy był wtedy należący do Alior Banku internetowy bank – Alior Sync, wraz z jego ponad 200 tysiącami klientów oraz globalna marka T-Mobile, z szeroką siecią dystrybucji dotychczas znana z usług telekomunikacyjnych.
Ewolucja
Zdecydowanie najmocniejszą stroną Alior Sync była oferta. I tak zostało po zmianie na T-Mobile Usługi Bankowe. Wyższość nad konkurentami kilkukrotnie potwierdzona została zwycięstwami w wielu prestiżowych rankingach. Dzięki współpracy banku z operatorem, klienci mogą uzyskać dodatkowe korzyści, w tym: limit w koncie dostępny od ręki, bez formalności i bez opłat za uruchomienie, 20% bonus przy doładowaniu telefonu na kartę, czy płatności zbliżeniowe z wykorzystaniem telefonu. A już wkrótce pojawi się zupełnie nowa, unikalna oferta, której wdrożenie bez wspomnianego partnerstwa nigdy nie byłoby możliwe.
W ubiegłym roku T-Mobile Usługi Bankowe rozszerzył swoją działalność o ofertę dla małych przedsiębiorstw, a w ostatnich tygodniach jako jeden z pierwszych banków w Polsce rozpoczął obsługę wniosków z Programu 500+.
Rozwija się oferta, a za nią sieć dystrybucji. Konto TMUB można otworzyć już w każdym sklepie T-Mobile. Dodatkowo w 148 sklepach otworzyliśmy stanowiska z dedykowaną obsługą bankową. Tu można załatwić każdą bankową sprawę, w tym wziąć pożyczkę, czy kartę kredytową.
Wzrost
Na koniec pierwszego kwartału br. T-Mobile Usługi Bankowe miał już ponad 603 tysięcy aktywnych kont osobistych. To oznacza wzrost o 28 tysięcy w ciągu kwartału i 111 tysięcy w ciągu roku. Od momentu rozpoczęcia działalności pod marką T-Mobile Usługi Bankowe liczba kont osobistych wzrosła o 350 tysięcy. Ma to również przełożenie na inne statystyki banku.
Sukces w skali makro
Niewiele jest przykładów udanych projektów, nie tylko z sektora finansowego, które zostały stworzone od podstaw, zrealizowane w Polsce i później przenoszone na grunty zagraniczne, a tak właśnie jest w przypadku T-Mobile Usługi Bankowe. Na zrealizowanie analogicznego programu zdecydował się rumuński T-Mobile, któremu w pracach nad projektem doradzają zespóły T-Mobile Polska oraz Alior Banku.