piątek, 22 listopada, 2024

Nasze serwisy:

Więcej

    TECH4ALL: Huawei zwiększa swój udział we wspieraniu cyfrowej i ekologicznej transformacji Europy

    Zobacz również

    Tegoroczną edycję Huawei Connect, flagowego wydarzenia Huawei, rozpoczęło forum TECH4ALL. Firma, wraz z partnerami inicjatywy przybliżyła zrealizowane i planowane projekty, mające na celu zwiększenie cyfrowej inkluzywności oraz promowanie zrównoważonego rozwoju. Zaprezentowane zostały programy, które przyczyniają się do realizacji cyfrowej i ekologicznej transformacji Europy.

    - Reklama -

    Forum TECH4ALL, które odbyło się pierwszego dnia Huawei Connect w Paryżu, przybliżyło zarówno nowe, jak i już istniejące projekty TECH4ALL, podkreślając ich wkład w zrównoważony rozwój.


    Wierzymy, że technologia i współpraca są kluczowe dla cyfrowej i ekologicznej transformacji oraz budowania inkluzywnego oraz zrównoważonego cyfrowego świata. Ta filozofia przyświeca naszej inicjatywie TECH4ALL. Uruchomiona pięć lat temu, w 2019 roku, dziś jest silniejsza niż kiedykolwiek – powiedział Jeffrey Zhou, Prezes ds. marketingu ICT w Huawei.

    Podczas wydarzenia Międzynarodowa Unia Ochrony Przyrody (IUCN) ogłosiła globalne partnerstwo z Tech4Nature. Huawei i IUCN rozpoczęły współpracę w 2020 roku, aby wspierać ochronę przyrody dzięki innowacjom technologicznym. Zgodnie z inicjatywą TECH4ALL Huawei i Zieloną Listą IUCN, czyli globalną kampanią na rzecz skutecznej ochrony przyrody, Tech4Nature wsparło już 11 flagowych projektów w ośmiu krajach, oferując spersonalizowane rozwiązania dla lokalnych wyzwań środowiskowych.


    Tech4Nature to globalne partnerstwo pomiędzy IUCN i Huawei – liderami obszaru ochrony środowiska i sektora technologicznego. Jest to niezwykle ważne partnerstwo, ponieważ technologia powinna być częścią rozwiązania wszelkich kryzysów klimatycznych i bioróżnorodnościowych, przed którymi stoi nasza planeta. Tech4Nature polega na wykorzystaniu innowacji sektora technologii, aby pomóc rozwiązać te problemy – powiedział James Hardcastle, globalny dyrektor ds. obszarów chronionych i konserwowanych w IUCN.

    Faza II Tech4Nature rozpoczęła się w 2024 roku, w ramach której partnerzy uruchomili i zaplanowali nowe projekty w pięciu krajach. Projekt monitorowania i ochrony bioróżnorodności w Sierra Nevada w Hiszpanii wystartował w zeszłym tygodniu.


    W ramach inicjatywy TECH4ALL grecki startup PROBOTEK zaprezentował nowy system zapobiegania i reagowania na pożary lasów. Partnerzy projektu – PROBOTEK, Narodowy i Kapodistriański Uniwersytet Ateński oraz Huawei – nawiązali współpracę z rządem Grecji, dzięki której grecka wyspa Skiatos została wybrana na obszar testowy projektu. Rozwiązanie składa się z czujników, technologii 5G, sztucznej inteligencji oraz dronów i ma na celu złagodzenie potencjalnych zniszczeń spowodowanych pożarami lasów. System wysyła trasy ewakuacyjne na telefony mieszkańców i planuje ścieżki dojazdu dla wozów strażackich i karetek, tym samym umożliwiając odpowiednią reakcję w ciągu pierwszych 15 minut od wykrycia.


    W obszarze edukacji UNESCO nawiązało współpracę z Huawei TECH4ALL w ramach inicjatywy Open School oraz UNESCO Campus. Na forum TECH4ALL firma przedstawiła swoje strategie na rzecz zwiększenia równości i jakości edukacji na skalę globalną. Organizacja zadeklarowała współpracę z Huawei na rzecz ożywienia europejskiej edukacji STEM i wyposażenia przyszłych pokoleń w kompetencje niezbędne w tym obszarze.


    Strategia STEM UNESCO ma na celu wzmocnienie wysiłków państw członkowskich UNESCO w promowaniu edukacji STEM poprzez budowanie solidnego ekosystemu wspierającego rozwój myślenia krytycznego, umiejętności rozwiązywania problemów i innowacji. Program kładzie nacisk na szereg działań, w tym zwiększenie zaangażowania młodzieży w dziedziny STEM, poprawę zdolności nauczycieli oraz promowanie równości płci i większej inkluzywności

    ocenia Magdalena Landry, dyrektor Regionalnego Biura UNESCO ds. Nauki i Kultury w Europie.

    Partnerzy TECH4ALL – Close the Gap i Konexio, zbadali, w jaki sposób projekty DigiTruck napędzają inkluzywność cyfrową poprzez szkolenia z kompetencji technologicznych m.in. dla osób starszych i bezrobotnej młodzieży. Do tej pory projekt dotarł do 6000 osób w 31 miastach. Na wydarzeniu DigitALL Night obydwaj partnerzy otrzymali nagrodę za wkład w promowanie równości cyfrowej i realizację Celów Zrównoważonego Rozwoju ONZ.


    W ramach inicjatywy TECH4ALL Huawei współpracował z wieloma partnerami, w tym z rządami, organizacjami pozarządowymi, międzyrządowymi, operatorami, organizacjami ekologicznymi, uniwersytetami i firmami technologicznymi. Uwzględniając kluczową rolę technologii w promowaniu równości oraz zrównoważonego rozwoju, Huawei wyraża nadzieję na nawiązanie kolejnych partnerstw w Europie, aby w dalszym ciągu realizować projekty, które przyczynią się do pozytywnych zmian na świecie.

    ŹródłoHuawei
    guest
    0 komentarzy
    najnowszy
    najstarszy oceniany
    Inline Feedbacks
    View all comments
    - Reklama -

    Najnowsze

    LG ogłasza zmiany organizacyjne w celu realizacji planu Future Vision 2030

    Firma LG Electronics ogłosiła dziś szereg zmian organizacyjnych i nominacji na stanowiska kierownicze, zatwierdzonych przez radę dyrektorów. Restrukturyzacja ta...