piątek, 22 listopada, 2024

Nasze serwisy:

Więcej

    Telemedycyna zapewnia nowoczesną i optymalną opiekę medyczną

    Zobacz również

    Choroby przewlekłe wymagają stosowania długotrwałej terapii pod ścisłą kontrolą lekarską. Problem z dostępnością specjalistów to: brak optymalnych terminów wizyt lekarskich, zmiana miejsca zamieszkania i co za tym idzie – lekarza, brak możliwości uzyskania recepty na przyjmowane leki czy koniecznych zaświadczeń bez zapisywania się na specjalistyczną konsultację. Systemy komunikacyjne w służbie medycyny XXI wieku, wykorzystanie możliwości zdalnego diagnozowania i leczenia pacjentów

    - Reklama -

    pozwalają na zachowanie ciągłości leczenia pacjenta. Zasoby wiedzy z internetowych baz medycznych dostępne na życzenie, samouczące się wysoko wyspecjalizowane systemy internetowe, umożliwiają szkolenie lekarza i wspomagają jego decyzje kliniczne oraz terapeutyczne.

    Problemy zdrowotne wymagające dłuższej terapii oraz choroby przewlekłe dotyczą nawet 52% Polaków. Regularne przyjmowanie leków, wykonywanie badań kontrolnych, konsultacje ze specjalistą i przede wszystkim możliwość uzyskania szybkiej pomocy w sytuacjach nietypowych to podstawa optymalnego leczenia  chorób przewlekłych a co za tym idzie bezpieczeństwa pacjenta.

    Wdrażanie rozwiązań telemedycznych pozwala na zachowanie ciągłości opieki medycznej. W pełni funkcjonalny system opieki nad pacjentem powinien umożliwiać:

    • przechowywanie historii choroby z możliwością bezpiecznego i szybkiego dostępu do zgromadzonych w niej danych, zarówno dla lekarza jak i pacjenta
    • możliwość monitorowania stanu zdrowia chorego (łącznie z badaniami EEG wykonywanymi samodzielnie w domu) przez lekarza w dogodnym dla obu stron czasie
    • przypomnienia o konieczności zażycia leków, wykonania badań dodatkowych oraz terminie wizyty lekarskiej
    • możliwość szybkiego kontaktu z lekarzem w sytuacjach alarmowych

    Osoby chore na padaczkę potrzebują systematycznej, ciągłej opieki lekarza przez cały czas trwania choroby, najczęściej przez całe życie.

    Padaczka to najczęstsza choroba neurologiczna – zapada na nią średnio 1% populacji– informuje dr n. med. Piotr Zwoliński, epileptolog, twórca systemu QNeuro. – Wielu pacjentów, a zwłaszcza cierpiący na padaczkę oporną na leczenie (w Polsce 400 tys. pacjentów) potrzebuje stałych konsultacji z lekarzem. Skrupulatna obserwacja objawów pozwala na dobór odpowiedniej terapii i natychmiastowe reagowanie w przypadku pogorszenia się stanu zdrowia chorego – dodaje.

    Opierając się na własnych doświadczeniach klinicznych oraz wychodząc naprzeciw potrzebom pacjentów, dr Zwoliński rozpoczął prace nad QNeuro – kompleksowym systemem do diagnozowania, monitorowania i konsultacji terapeutycznych dla osób chorych na padaczkę. Umożliwi on:

    •     wykonywanie badania EEG i videoEEG w domu pacjenta
    •     zdalne konsultacje medyczne
    •     szybki dostęp do badań i niemal natychmiastową interpretację wyników
    •     wyeliminowanie kolejek do lekarza oraz papierowej dokumentacji medycznej
    •     dobór odpowiedniej metody leczenia
    •     optymalizację czasu pracy lekarzy

    Projekt QNeuro współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój lata 2014-2020, realizowany w ramach poddziałania 1.1.2 PO IR Prace B+R związane z wytworzeniem instalacji pilotażowej/demonstracyjnej w konkursie 2/1.1.2/2015 PO IR.

    ŹródłoQNeuro
    guest
    0 komentarzy
    najnowszy
    najstarszy oceniany
    Inline Feedbacks
    View all comments
    - Reklama -

    Najnowsze

    OPPO Find X8 Pro debiutuje w Europie, a wraz z nim ColorOS 15

    OPPO oficjalnie zaprezentowało najnowsze modele z flagowej serii Find – OPPO Find X8 oraz OPPO Find X8 Pro. Model...